Регіональні та місцеві ЗМІ не в змозі опалювати свої редакції – НСЖУ

Регіональні та місцеві ЗМІ не в змозі опалювати свої редакції – НСЖУ

Укрінформ
Більшість регіональних та місцевих газет, які до 2019 року були комунальними підприємствами, не в змозі платити за газ та опалення приміщень за новими тарифами, інформують у Національній спілці журналістів України.

Як повідомив у коментарі Укрінформу голова НСЖУ Сергій Томіленко, наразі місцеві видання формально вважаються приватним бізнесом, тож ціни для них встановлено максимальні.

"Влада має втілювати програму антикризових заходів на підтримку українських місцевих ЗМІ. Наша ключова ініціатива – невідкладне проведення у першому півріччі спеціальних парламентських слухань на тему економічної стійкості місцевих ЗМІ", – зазначив Томіленко.

Як зауважив голова НСЖУ, парламентські слухання – це не лише майданчик для звіту урядовців, а й засіб об’єднання зусиль відповідальних політиків, посадовців та представників галузі для покращення поінформованості українців про актуальні події та для ефективного захисту інформаційного простору України.

За інформацією, яка надходить до НСЖУ із редакцій регіональних і місцевих видань, більшість офісів ЗМІ наразі майже не опалюються.

Читайте також: Опалювальний сезон: більш як чверть українців стикалися з відключенням електрики

"Уперше за останні роки з настанням холодів ми не вмикаємо в приміщенні редакції газове опалення. Увімкнули тільки на два дні, коли температура повітря на вулиці сягнула мінус десяти градусів... Я спілкувався з колегами з Одеської, Миколаївської Донецької, Львівської областей, і скрізь ситуація складна. Цю проблему треба порушувати на рівні уряду, бо так далі не може бути", – розповів головний редактор газети "Обрії Ізюмщини" (місто Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко.

За словами головної редакторки газети "Сарненські новини" (Рівненська область) Світлани Ляшко, в часи пандемії коронавірусу надходження від передплати і реклами істотно впали, тож видання опинилося у дуже скрутній ситуації. За її словами, редакції доводиться переводити працівників на неповний робочий день і дистанційну роботу.

Як повідомила редакторка газети "НовинаР" (Одеська область) Вікторія Майнич, це видання "рятує лише електричне опалення". Але витрати все одно настільки великі, що працівники редакції приходять в офіс лише для верстки і вичитки сторінок.

"Комунальні платежі нас добивають. Після роздержавлення ми займали п’ять кімнат в комунальному приміщенні, яке перебуває на балансі відділу освіти. Уклали договір на 15 років. На сьогодні стоїть питання розірвання цього договору. Будемо скорочуватись до однієї кімнати, бо інакше просто не виживем", – наголосила редакторка газети "Вісник Городищини" (Черкаська область) Ольга Дяглюк.

Редактори місцевих газет, засновниками яких ще 3-5 років тому були міські чи районні ради, зауважують: якби редакції залишалися комунальними підприємствами, то для них тарифи були такими, які передбачені для комунально-побутових підприємств та релігійних організацій: 16,5 грн за один кубометр газу. А після роздержавлення видавці уже мають платити максимум – у п’ять разів більше.

У НСЖУ закликають уряд негайно втрутитися в ситуацію, адже регіональні та місцеві ЗМІ виконують важливу функцію – забезпечення права своєї аудиторії на отримання важливої місцевої інформації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-