Позови щодо санкцій РНБО «заморожені» - голова Верховного Суду пояснив причину

Позови щодо санкцій РНБО «заморожені» - голова Верховного Суду пояснив причину

Укрінформ
Розгляд низки позовів щодо оскарження санкцій Ради національної безпеки і оборони заморожений через відсутність у Верховного Суду технічних умов для розгляду справ з таємними документами.

Про це розповів голова Верховного Суду Всеволод Князєв у інтерв’ю Укрінформу.

“Поки вони фактично заморожені. Але як буде далі, не можу з упевненістю сказати, бо всередині Верховного суду триває дискусія, що ці справи все одно потрібно розглядати”, - сказав він.

Князєв розповів, що у кожній судовій справі ведеться аудіофіксація судового засідання, а при розгляді кейсів, у яких фігурують таємні матеріали, має бути спеціальне обладнання, яке б одразу шифрувало аудіозапис і належним чином зберігало його.

“Таке обладнання, яке б відповідало вимогам спеціальних служб, наскільки мені відомо, в Україні не виробляється”, - зазначає він.

Князєв бачить два підходи для виходу з цієї ситуації: знизити нормативні вимоги до такого обладнання або ухвалити законопроєкт, яким спростити фіксування судового засідання у справах такої категорії.

“Ми думаємо над таким законопроєктом для того, щоб зрушити ці справи з місця. Ми розуміємо, що позивачі в цих справах, ймовірно, можуть почекати певний час, а потім звернутися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на відсутність доступу до ефективного правосуддя в Україні. І можна лише прогнозувати, яке рішення ухвалить Європейський суд”, - сказав голова ВС.

Як повідомляв Укрінформ, у лютому поточного року РНБО запровадила санкції стосовно п'яти громадян Російської Федерації, трьох громадян України та 19 юридичних осіб. Обмеження були накладені за звинуваченнями у фінансуванні тероризму.

Санкції поширилися і на телеканали «112 Україна», NewsOne і Zik, які після цього припинили мовлення.

Пізніше РНБО також запровадила санкції відносно десяти українських контрабандистів, а також низки “злодіїв у законі”.

Згодом до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшли позови, у яких оскаржується запровадження санкцій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-