Промова Зеленського в Раді, антивакцинатори і «голодна туса» - публікації тижня

Промова Зеленського в Раді, антивакцинатори і «голодна туса» - публікації тижня

Укрінформ
Публікації Укрінформу про найважливіше, які ви могли пропустити цього тижня:

Виступ Володимира Зеленського у Верховній Раді: головні тези

Президент України Володимир Зеленський 1 грудня виступив у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. Укрінформ зібрав ключові цитати з виступу президента: про економіку, повернення окупованих територій, перемовини з Росією, економічні паспорти, подвійне громадянство, коронавірус та багато іншого.

***

Україна не змерзне: 6 років без російського газу

Так званий дешевий російський газ надто дорого коштував Україні. І, до речі, не завжди був дешевим. У період 2009-2013 років він був одним із найдорожчих у Європі. Навіть коли через нашу країну проходило близько 90% усього експорту російського газу до Європи, саме Москва диктувала Києву свої умови. Вона за нагоди прибирала до рук за газові борги все, до чого могла дотягнутися: Чорноморський флот, літаки далекої авіації, ракети, заводи, фабрики та інші об’єкти промисловості. Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розповідає, що зараз відбувається на «газовому фронті» між Росією та Україною.

***

Оподаткування селян в “ресурсному” законі: справедливість чи збиткування?

Ухвалення  резонансного "ресурсного" законопроєкту №5600 неабияк збурило соцмережі. Більшість коментарів, що стосуються намірів знизити поріг оподаткування земельних ділянок із двох гектарів до 50 соток, – із тих, які в ефірі, зазвичай, “запікують”, а в офіційних ЗМІ – не публікують. Оцінки експертів, як і годиться, менш експресивні. Серед них є як прибічники, так і противники нововведень. Перші вважають, що наводити лад в оподаткуванні давно пора. Інші, погоджуючись із цим, кажуть, що починати варто зі сфер, де держава втрачає набагато більше, а не з фінансового тиску на селян, для декого з яких город та пай – чи не єдині джерела прибутків і головні інструменти для виживання. З огляду на це, добре, що, ухвалюючи таке рішення, депутати, як-то кажуть, однією рукою спростили процедуру створення селянами фермерського господарства. Але нікуди не годиться, коли іншою намагатимуться залізти до їхніх кишень... Укрінформ спробував розібратися, що ж конкретно передбачають резонансні зміни до Податкового кодексу і чи справді такий страшний новий “податковий чорт”, як дехто малює?

***

Світлана Чуніхіна, соціальний та політичний психолог: Міняємо фокус: мета – не вакцинація, а зберегти життя людей

В Україні словом 2021 року могло б стати, з огляду на реалії, слово «антивакс». По суті, саме ним визначаються суспільні настрої, медичні показники. Антивакцинаторські настрої стали проблемою на стику геополітики, внутрішньої політики, національної безпеки і навіть біоетики. Чому антивакцинаторський рух такий сильний? Чому люди не вірять у щеплення? Про це журналістка Укрінформу поговорила з кандидатом психологічних наук, заступником директора Інституту соціальної та політичної психології Академії педнаук НАН України Світланою Чуніхіною.

***

«Голодна туса» у День національної скорботи - це гидко, але скандал свідчить про появу інституту репутації

Цинічне гуляння з нагоди дня народження Instagram-блогера Олександра Заліска нині обговорює вся Україна. Поки свідомі українці запалювали скорботні свічки в пам’ять про жертв Голодомору, блогери бенкетували у львівському Будинку вчених. Вони постили сторіси з заходу, який іменували «найграндіознішою вечіркою року». Розважав гостей ведучий Володимир Остапчук, який опублікував фото застілля з написом російською «Блогерская голодная туса», але згодом видалив цей знімок зі свого Instagram. В першу добу після скандальної гулянки блогери не звертали уваги на шквал критики. І лише після того, як з ними почали розривати контракти відомі бренди, схоже, добряче запанікували і почали вибачатися. 

***

Звичні ґаджети зникнуть через 10 років: буде те, що нині видається фантастикою

На смартфони чекає доля кнопкових телефонів. Замість них прийдуть більш просунуті технології. І станеться це вже зовсім скоро. Звичний для нас світ, переконують експерти, зміниться до непізнаваності. Очевидно, непотрібними стануть не тільки смартфони, а й ноутбуки, планшети, тощо. Але... Що ж прийде на зміну технологіям сьогодення в найближче десятиріччя? Своїми баченнями щодо цього з Укрінформом поділилися експерти з інформаційних технологій.

***

Свободу Почайні та Хрещатику!

Нещодавно у багатьох ЗМІ з’явилися новини з фантастичними картинками Хрещатика: немов однойменну річку «витягнули» з колектору з-під асфальту й облаштували обабіч неї зелену зону для відпочинку. Від проїжджої частини залишилося б п’ять смуг з боку ЦУМу і Головпоштамту, замість підземних пішохідних переходів – мости через річку. Та візуалізація викликала бурхливе обговорення у соцмережах. І хоча більшість з коментаторів говорили, що з багатьох причин зробити це неможливо і не треба, захоплення красою проєкту сильно переважало критиків. Чи можна відродити закуті в колектори річки Києва? Укрінформ розповідає про фантастичні та реальні проєкти ревіталізації річок у містах.

***

Оксана Забужко, письменниця: В Україні “індекс свободи” більший, ніж у сусідів, тому в осяжному майбутньому в нас не буде диктатури

У розмові з Оксаною Забужко журналістка Укрінформу говорить про те, чому в українців деградована версія суспільного успіху, чому нам варто більше й ширше рефлексувати над своїми поразками, які ведуть до перемог, і чому наша “українська склянка” виглядає напівпорожньою, але водночас вона і напівповна.

***

Ірина Данилевська, співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week

Мода – термін, настільки простий і звичний кожному, що ми навіть не замислюємося про його історичну глибину. Вона виникла в давні періоди культурного розвитку людства й зараз глобально впливає на наш спосіб життя та поведінку. Чи варто вже згадувати, що в усі часи існували «модні» письменники, поети, актори, музиканти, а також книги, дієти, кольори, ліки та навіть види спорту! Мода є предметом культурологічних досліджень і, що надзвичайно важливо, способом символізації соціальних змін у суспільстві. Саме про це журналістка Укрінформу поговорила з Іриною Данилевською, співзасновницею та головою оргкомітету Ukrainian Fashion Week, головою ккспертного комітету Ukrainian Fashion Council, головою оркомітету Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу «Погляд у майбутнє» та співзасновницею премії Best Fashion Awards.

Іще більше публікацій читайте тут, а всі інтерв’ю - за цим лінком.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-