У Києві пройде низка пам’ятних заходів до Дня Гідності і Свободи

У Києві пройде низка пам’ятних заходів до Дня Гідності і Свободи

Укрінформ
З нагоди відзначення Дня Гідності і Свободи сьогодні у Києві пройде низка державних і культурних пам’ятних заходів.

Як повідомляє Укрінформ, вранці керівники держави вшанують пам’ять загиблих під час Революції Гідності і покладуть квіти на алеї Героїв Небесної Сотні.

О 10:00 в екуменічному храмі Архистратига Михаїла та українських новомучеників відбудеться спільна молитва за Україну за участю представників Національного музею Революції гідності, громадських організацій, родин героїв Небесної Сотні та всіх небайдужих громадян.

Читайте також: У Музеї Майдану відкрилася Галерея протестного мистецтва

Покладання квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків та місць поховань загиблих під час Революції Гідності відбуватимуться по всій Україні.

Упродовж дня на майдані Незалежності у Києві транслюватимуть документальний фільм, який складається з унікальних архівних кадрів, знятих hromadske під час Революції гідності. Кінострічка буде супроводжуватися музичними треками гурту DakhDaughters. Спеціально для проєкту учасниці колективу записали трек на вірші Юрія Іздрика, тож слухачі почують композицію вперше. Фільм транслюватиметься на LED-екранах, які візуально утворюють алею, що має дати відвідувачам відчуття реальності. Стрічка також з’явиться на ютуб-каналі hromadske 21 листопада.

На майдані Незалежності, довкола монумента Незалежності, цього дня також буде відкрито вуличну виставку "Мальована історія Майдану", створену на основі графічного роману Олександра Ком'яхова «ТАТО» з включенням інфографіки. У процесі створення свого роману автор, який сам був учасником Революції гідності, працював з архівними матеріалами та консультувався з очевидцями тих подій.

Читайте також: До річниці Революції Гідності у Києві покажуть фільм «Відчуття Майдану»

Крім того, у Будинку профспілок відбудеться презентація трисерійного документального фільму «Як домовлявся Майдан». Стрічка спрямована на розкриття особливостей домовляння між політиками, громадськими активістами та громадянами під час Революції Гідності й важливість культури домовляння у творенні української нації.

О 17.00 на майдані Незалежності відбудеться пам'ятна хода та панахида за загиблими героями Небесної сотні і воїнами-захисниками України. Родини загиблих, учасники Революції гідності, волонтери, ветерани, громадські ініціативні групи та небайдужі громадяни пройдуть алеєю Героїв Небесної Сотні і запалять лампадки.

О 18.00 на майдані Незалежності також пройде Всеукраїнська акція "Вільні творять майбутнє". Студенти з 17 міст України організують цей захід з метою вшанування молоді, яка брала участь у Революції Гідності, та хочуть продемонструвати єдність українського студентства довкола ідеї свободи. Учасники акції одночасно заспівають гімн України як символ єдності молоді з різних куточків держави.

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Зневага законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликало обурення українців.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-