Україна планує почати відродження наукового флоту з 36 суден

Україна планує почати відродження наукового флоту з 36 суден

Укрінформ
Міністерство освіти та науки розробить масштабну програму з відродження наукового флоту України у кількості 36 суден.

Про це сказав Президент Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих і регіональних влад в Одесі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Сьогодні тут присутній пан Шкарлет, міністр освіти та науки України, дуже чекаю від нього...масштабну, на найближчі 5-10 років, програму відродження науково-дослідницького флоту нашої держави. Ми пропонуємо поставити собі таку високу планку: 36 наукових суден, із них 12 океанські, льодового класу», - зазначив Глава держави.

Читайте також: ПАР хоче досліджувати Антарктику з використанням українського криголама

За його словами, саме 36 суден мав український науковий флот на час проголошення незалежності України у 1991 році.

Президент поінформував, що сьогодні в Одесі буде передано українським науковцям станції ім. Вернадського придбаний раніше науково-дослідний криголам “Джеймс Кларк Росс”.

"Україна входить до престижних світових клубів космічних та арктичних держав, сьогодні Україна повертається чи починає повертатися у світовий океан. Що саме це нам дає? Це великі можливості для вивчення його ресурсів, для участі на рівних у глобальних світових проєктах», - підкреслив Зеленський.

Читайте також: Україна долучилася до проєкту ЄС зі створення морських «заповідників» в Антарктиді

Він додав, що Світовий океан – це простір, де відбувається найбільше наукових відкриттів у ХХІ столітті, і щоб Україна посіла там гідне місце, потрібно «будувати свої кораблі чи купувати, поки вони не будуються».

Як повідомлялося, 19 серпня 2021 року НАНЦ та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії (куди входить Британська антарктична служба) підписали акт про купівлю Україною криголама «Джеймс Кларк Росс».

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-