Україна навчилася протистояти російському інформаційному впливу – Міноборони

Україна навчилася протистояти російському інформаційному впливу – Міноборони

Укрінформ
Заступник міністра оборони України Ганна Маляр заявляє, що Україна навчилася протистояти інформаційному впливу з боку Російської Федерації.

Як передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу Міноборони, про це вона заявила під час засідання Міжпарламентської Ради Україна-НАТО (UNIC) в Одесі.

Заступник міністра розповіла про стратегічні та тактичні цілі РФ, які лежать в основі інформаційних кампаній: якими вони були впродовж російсько-української війни, їх трансформацію і динаміку та якими методами окупаційні війська користуються нині.

«Якщо з російською агресією ми маємо справу з 2014 року, то з інформаційними впливами - з моменту відновлення української незалежності у 1991 році. У нас на сьогодні є цінний і багатий матеріал, для того щоб узагальнити, вивести методологію, впізнавати почерк і стиль російських інформаційних впливів. Нині ми ділимося цим досвідом з іншими країнами, які зазнають втручань з боку Росії», - зазначила Маляр.

Читайте також: Українській сфері інформаційної безпеки не вистачає координації - військовий експерт

Заступник міністра оборони назвала також головні стратегічні цілі, що переслідує РФ - це, зокрема, утримання України в орбіті свого геополітичного впливу, недопущення стратегічного зближення нашої країни із Заходом, недопущення економічного розвитку України.

Також, за її словами, серед завдань агресора: інституційна слабкість України та підрив державності, федералізація України, контроль над законодавчою та виконавчою гілками влади, перекладання на Україну тягаря утримання тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей з одночасним збереженням фактичного контролю РФ над цими територіями, недопущення реінтеграції тимчасово окупованих територій за українськими сценаріями.

«Україна навчилась протистояти російському інформаційному впливу. Ми є носіями унікального досвіду у сфері інформаційного протиборства і готові ділитись ним з іншими країнами. Втім, головний висновок цієї боротьби полягає в тому, що інформаційна зброя сьогодні є елементом злочину агресивної війни. Міжнародне та національне право не готове кваліфікувати інформаційну складову війни як елемент злочину, але настав час, як мінімум, обговорювати цю перспективу», - заявила Маляр.

Читайте також: РНБО опублікувала список проросійських Telegram-каналів

Як повідомляв Укрінформ, українська делегація бере участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна-НАТО (UNIC), де представлені понад 10 держав-членів Альянсу і партнерів НАТО.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-