В Україні запустили у тестовому режимі «реєстр педофілів»

В Україні запустили у тестовому режимі «реєстр педофілів»

Укрінформ
Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх працює в тестовому режимі. Наразі в ньому містяться дані про 171 особу.

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба Міністерства соціальної політики у Фейсбуці.

«В Україні запустили й почали наповнювати так званий реєстр педофілів. Поки що реєстр працює у тестовому режимі. Станом на сьогодні у цьому реєстрі вже містяться дані про 171 особу, яка була притягнута до відповідальності та відбуває покарання за сексуальні злочини проти неповнолітніх», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що Міністерство юстиції разом з органами прокуратури і суду наповнює реєстр, вивчаючи особові справи засуджених за аналогічні злочини, аби навіть після відбуття покарання інформація про них зберігалася у цій базі даних.

Читайте також: Рада планує посилити захист дітей від продукції еротичного і сексуального характеру

«Україна на шляху цифровізації своїх процесів і ось запровадження такого реєстру це один із елементів цифровізації. Ми зможемо користуватися повноцінно таким процесом з часом. Дійсно, коли він буде абсолютно наповнений. Зараз у нас така тестова експлуатація і дуже багато нормативних перепон по наповненню. Ми не можемо, наприклад, засуджену особу за певною статтею внести в такий реєстр, доки не буде ухвали суду відносно цієї особи, в якій прямо буде передбачено внести дані про таку особу в реєстр. Це певний захист прав людини. Це абсолютно цивілізований крок, але він дещо ускладнює реалізацію цього проєкту», - пояснила заступник міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу «Україна 24», частина відео з якого опублікована на сторінці Мін’юсту.

Вона зауважила, що наразі Мін’юст працює з органами прокуратури та судовими органами, «для того, щоб ті засуджені, які вже є в Україні за ці злочини, для того, щоб відносно них були окремі ухвали суду для того, щоб в нас буда юридична правова підстава їх внести (до реєстру - ред.)».

Як повідомлялося, 16 січня 2020 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи, та посилення відповідальності за злочини, вчинені проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої особи».

Законом, зокрема, створюється Єдиний реєстр осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх, який має стати запобіжником для повторення таких злочинів.

До реєстру вносяться відомості щодо прізвища, імені, по батькові засудженого, дати народження, місця проживання чи перебування, злочину, за який його було засуджено, кримінального покарання, яке до нього було застосовано, інформацію про фактично відбуте ним покарання, а також про порушення правил адміністративного нагляду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-