Вийшла заключна серія проєкту «10 Днів незалежності України» - про Революцію Гідності

Вийшла заключна серія проєкту «10 Днів незалежності України» - про Революцію Гідності

Відео
Укрінформ
Вийшла десята серія історичного проєкту «10 Днів незалежності України» - “Революція Гідності і цінностей: як Євромайдан змінив Україну”.

Про це Укрінформу повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

“З моменту виходу сотень тисяч людей на українські вулиці все змінилося - студентський виступ за європейські цінності перетворився на революцію, яка триває останні 7,5 років. І Євромайдан став лише початком цієї революції. Звідки росте коріння Революції Гідності, як вона змінила країну і яке значення має для нашої держави — про це розповідається у заключній серії історичного проєкту «10 Днів незалежності України»”, - анонсують його автори.

Як зазначається, переломним моментом протестів на Майдані стала ніч на 11 грудня 2013 року. Тоді киян розбудили церковні дзвони. Вони вперше за 800 років били на сполох - як у 1240-му, коли війська монголів підступили до Києва.

Читайте також: Вийшла дев’ята серія проєкту «10 Днів незалежності України», присвячена Помаранчевій революції

Ця ніч стала першою масштабною спробою силового розгону Євромайдану. Штурм тривав близько 5 годин. На ранок «майданівцям» вдалося повністю витіснити спецпризначенців «беркуту» і бійців внутрішніх військ за периметр Майдану.

Атака була відбита без жертв і ще жевріла надія на мирний розв’язок протестів, але вона виявилася примарною.

«Починалося все, як доволі весела пригода. Хоча причини, що спонукали вийти на протест, були зовсім невтішними. 21 листопада 2013 року - у річницю Помаранчевої революції - уряд Азарова скасував підписання асоціації з Європейським Союзом. Очевидно, що на користь союзу з Росією», - розповідає історик Володимир В’ятрович.

З часом ці протести увійдуть в історію під назвою «Революція Гідності». На переконання викладача Києво-Могилянської бізнес-школи Валерія Пекара, ця революція має троїсту природу - економічну, антиколоніальну і ціннісну.

Читайте також: Вийшла нова серія проєкту «10 Днів Незалежності України» – про референдум 1991 року

"Тоді на Майдані 2013-2014 років українська незалежність окропилася кров’ю людей, які віддали своє життя за свободу. І, на жаль, євромайданівці не стали останніми жертвами у боротьбі за українську свободу - вона переросла у відкриту війну з Росією", - констатують автори фільму.

Переглянути попередні серії проєкту можна за посиланням.

Як повідомлялося, проєкт "10 Днів Незалежності України" реалізовано Центром досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-