Автобусні перевезення між областями: пасажирам без COVID-документів загрожує штраф до 34 тисяч

Автобусні перевезення між областями: пасажирам без COVID-документів загрожує штраф до 34 тисяч

Укрінформ
За відсутність COVID-документів під час міжобласних автомобільних перевезень пасажирам загрожує штраф до 34 тис. грн

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

“Відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами, за виключенням легкових автівок, покладається на пасажирів”, - йдеться в повідомленні.

Відповідні зміни до Постанови №1236 внесли під час засідання Кабінету Міністрів 20 жовтня.

Стосуються правила як і регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Також, перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. Під час перевезень у залізничному та автотранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

Як і раніше, норма щодо наявності документу про щеплення або негативного результату тестування не поширюються на неповнолітніх.

"Відсутність документу про щеплення або негативного тесту у пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 000 до 34 000 гривень", - наголосили в МОЗ.

Читайте також: Нові правила перевезень: у поїзди не пустили 340 пасажирів без COVID-документів

У міністерстві нагадали, які документи потрібно мати для перевезень міжрегіональним транспортом у регіонах із жовтим та червоним рівнем епіднебезпеки: оформлений на порталі “Дія” “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації; іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які визнала ВООЗ; форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення; міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19; негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинний 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів 11 жовтня 2021 року ухвалив постанову, відповідно до якої в Україні з 21 жовтня почали діяти нові правила міжобласних пасажирських перевезень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-