Субсидія: як перевірити, чи є у вас заборгованість

Субсидія: як перевірити, чи є у вас заборгованість

Укрінформ
Оформленню субсидії на оплату житлово-комунальних послуг може завадити наявність заборгованості за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці, а також наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати ЖКП.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу Мінсоцполітики

"Субсидія – це допомога від держави тим, хто цього потребує. Гроші платників податків мають витрачатись відповідально, тому передбачена перевірка наявності боргів у людини, що звернулась за субсидією", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, оформити субсидію можуть завадити два види заборгованості.

Перший – якщо у людини є заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці. Також перешкодою для оформлення субсидії є така заборгованість у членів сім’ї.

Читайте також: Близько 2,5 мільйона сімей вже одержують субсидії - Мінсоцполітики

Перевіряється наявність заборгованості в Єдиному реєстрі боржників. Реєстр відкритий, безкоштовний, тому можна отримати всю інформацію самостійно за посиланням

З цього випадку є винятки, і розраховувати на субсидію можна, якщо така заборгованість є у члена сім’ї, який:

  • вважається безвісно відсутнім за рішенням суду;
  • має правовий статус зниклої безвісти особи;
  • є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
  • відсторонений від роботи (посади) в порядку забезпечення кримінального провадження;
  • перебуває під домашнім арештом або утримується під вартою.

Другий випадок – наявність простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 340 грн на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Органи соцзахисту отримують таку інформацію від підприємств, які надають комунальні послуги.

Читайте також: Отримання субсидії: автоматичну верифікацію не пройшли 200 тисяч домогосподарств

Винятком є наявність заборгованості за послугу з постачання та розподілу природного газу, що нарахована виконавцем комунальної послуги з посиланням на рішення суду щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу та у зв’язку з приведенням об’ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов. Наявність такої заборгованості не перешкоджає оформленню субсидії.

Як повідомили у міністерстві, якщо заборгованість зі сплати комунальних послуг виникла, і опалювальний сезон вже розпочався, все одно є можливість оформити субсидію. Житлова субсидія буде призначена з початку опалювального сезону, якщо людина упродовж двох місяців від його початку надасть один із таких документів:

  • документальне підтвердження сплати заборгованості;
  • укладений договір про її реструктуризацію;
  • ухвалу про відкриття провадження у справі щодо оскарження заборгованості в судовому порядку.

"Якщо ви подали такі документи пізніше ніж за дві місяці після початку опалювального сезону, то субсидію зможуть призначити з місяця, що настає за тим, у якому до органу соцзахисту надійшли документи", - пояснили у Мінсоцполітики.

Як повідомлялося, перевірити призначення житлової субсидії за даними Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій можна на сайті Державного підприємства "Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики".

Читайте також: Субсидії, пенсії та інше: в Україні планують збільшити кількість соціальних е-послуг

Станом на серпень 2021 року борги за комунальні послуги становили 64,4 млрд грн. Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн, а також за постачання тепла та гарячої води — 20,3 млрд грн. Борг за постачання та розподіл електричної енергії сягнув 7,1 млрд грн.

Раніше у Міністерстві соціальної політики повідомили, що у проєкті бюджету України на 2022 рік передбачено виділити 38,4 млрд грн на житлові субсидії, що на 3,2 млрд грн більше цьогорічних показників.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-