Євросоюз поки не викреслює Україну зі списку безпечних країн - МЗС

Євросоюз поки не викреслює Україну зі списку безпечних країн - МЗС

Коронавірус
Укрінформ
Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення вилучення України зі списку безпечних держав у зв’язку зі зростанням захворюваності на COVID-19, але може це зробити.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Фейсбуці речник МЗС Олег Ніколенко.

«Європейський Союз поки не ухвалював формального рішення. Водночас, МЗС України раніше вже повідомляло, що у разі зростання показників захворюваності на COVID-19 в Україні, ЄС може ухвалити рекомендацію про виключення нашої держави зі списку країн, громадяни яких можуть здійснювати несуттєві поїздки до Євросоюзу. Брюссель переглядає список країн що два тижні та коригує його в залежності від розвитку епідемічної ситуації», - зазначив Ніколенко.

Він констатував, що епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні й нагадав, що за останні тижні Євросоюз уже суттєво скоротив перелік країн із зеленої зони.

«Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян», - констатував речник МЗС.

Як акцентував Ніколенко, у цьому контексті важливо розуміти, що:

У разі ухвалення, рішення ЄС про виключення України із зеленої зони не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення так само може бути пізніше переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік.

Читайте також: Найпопулярніші країни на інтерактивній мапі для подорожей – МЗС опублікувало список

Актуальна інформація про умови в'їзду громадян України до кожної окремої країни ЄС та інших країн світу доступна на інтерактивній карті МЗС України. Вона оновлюється в режимі реального часу. Перед поїздкою обов'язково перевіряйте умови в’їзду до своєї країни призначення.

Вакцинація і надалі залишатиметься однією із ключових умов для безперешкодних подорожей до більшості країн. Тому закликаємо громадян активно вакцинуватися, щоб безпечно подорожувати.

Насамкінець Ніколенко запевнив, що МЗС та посольства активно працюють з іноземними партнерами, аби навіть у складних умовах пандемії COVID-19 коло країн, відкритих для подорожей наших громадян, залишалося максимально широким і надалі розширювалося. «Це включає і роботу з країнами ЄС, які окремо ухвалюють рішення про режим в’їзду громадян України з урахуванням рекомендацій ЄС», - зазначив він.

Читайте також: Тестування на COVID-19 можуть розгорнути на найбільших вокзалах країни

Як повідомлялося, кореспондент "Радіо Собода" Рікард Джозвяк із посиланням на власні джерела повідомив, що Європейський Союз цього тижня вилучить Україну зі списку безпечних країн, для чиїх громадян державам ЄС рекомендовано знімати ковідні обмеження на в’їзд.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-