Зеленський підписав зміни до бюджету-2021 про гроші для армії та соцдопомогу

Зеленський підписав зміни до бюджету-2021 про гроші для армії та соцдопомогу

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» № 1807-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 8 жовтня 2021 року.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

"У зв’язку з прогнозованим перевиконанням дохідної частини державного бюджету до кінця поточного року майже на 40 млрд грн Верховна Рада збільшила фінансування нагальних потреб, зокрема соціальної підтримки населення, виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та реалізації інфраструктурних проектів", - йдеться у повідомленні.

Згідно з підписаним документом, збільшено показники доходів та видатків держбюджету-2021 за загальним фондом на 39,6 млрд грн. Зокрема, підвищення доходів передбачене завдяки податку на прибуток підприємств – на 30 млрд грн; ПДВ з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) з урахуванням бюджетного відшкодування – на 2 млрд грн; ПДВ з увезених на митну територію України товарів – на 6,9 млрд грн; зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування під час набуття права власності на легкові автомобілі – на 0,75 млрд грн.

Читайте також: Рада збільшила доходи та видатки держбюджету-2021 майже на 40 мільярдів

Додаткові доходи скерують на розв'язання невідкладних соціальних питань та реалізацію важливих інфраструктурних проектів. Зокрема, 12,05 млрд грн буде спрямовано на пільги та житлові субсидії громадянам на оплату житлово-комунальних послуг. На розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення – 15 млрд грн.

Ще 4,1 млрд грн передбачено на виплату грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, 2 млрд грн – на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення.

Крім того, 1 млрд грн буде спрямовано на погашення заборгованості із заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств.

Також кошти передбачені на субвенції місцевим бюджетам для реалізації інфраструктурних проектів та розвитку об'єктів соціально-культурної сфери і здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій (відповідно 1,5 млрд грн і 2,5 млрд грн).

На субвенції місцевим бюджетам для грошової компенсації за житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб, які брали участь в антитерористичній операції, та для учасників Революції Гідності буде спрямовано відповідно 282 млн грн і 4 млн грн.

Читайте також: Близько 2,5 мільйона сімей вже одержують субсидії - Мінсоцполітики

Як повідомляв Укрінформ, 15 вересня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт “Про Державний бюджет України на 2022 рік”. Прогнозований номінальний ВВП країни за підсумками наступного року - 5 368,7 млрд гривень. За розрахунками, він має зрости на 3,8% порівняно із 2021-им (це — рекордні темпи за останнє десятиліття). Очікувані бюджетні надходження — 1 277,7 млрд гривень (плюс 161,7 млрд грн до цьогорічних показників), видатки - 1 465,7 млрд грн (плюс 103 млрд грн), бюджетний дефіцит — 188 млрд гривень. Таким чином, у відсотковому співвідношенні дефіцит бюджету знижується — до 3,5% проти 5,5% у 2021 році.

До 1 жовтня депутати мали змогу подавати правки та пропозиції до законопроєкту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-