Справа про люстрацію: ЄСПЛ визнав порушення прав екссудді Верховного Суду

Справа про люстрацію: ЄСПЛ визнав порушення прав екссудді Верховного Суду

Укрінформ
Європейський суд з прав людини визнав порушення прав колишнього судді Верховного Суду Ігоря Самсіна за підсумками розгляду його скарги проти України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у пресрелізі суду.

«У сьогоднішньому рішенні у справі «Самсін проти України» Європейський суд з прав людини одноголосно визнав, що було порушення статті 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Європейської конвенції прав людини», - сказано у пресрелізі.

Ця справа стосується звільнення судді Верховного Суду України Ігоря Самсіна на виконання Закону «Про очищення влади» (люстрацію). Самсін підпадав під дію закону через те, що очолював Вищу кваліфікаційну комісію суддів з 2010 по 2014 рік.

Читайте також: Малюська вважає, що треба «звузити» механізм люстрації

Після люстрації Самсіну заборонили працювати на державних посадах до кінця 2024 року, а його ім’я внесли до публічного реєстру люстрованих. Водночас йому відмовили у відставці, яка надавала би пільги, передбачені його посадою.

У рішенні ЄСПЛ зазначається, що вжиття заходів відповідно до Закону «Про очищення влади» не були необхідними в демократичному суспільстві.

Суд зобов’язав Україну виплатити Самсіну 5 тисяч євро моральної компенсації та 1 500 євро судових витрат.

Читайте також: Венедіктова каже, що за час її роботи за корупцію покарали 30 прокурорів

Як повідомлялося, Верховна Рада у вересні 2014 року ухвалила Закон "Про очищення влади" (люстрацію). Ним забороняється обіймати певні високі посади на державній службі особам, які обіймали сукупно не менше одного року визначені законом посади на державній службі в період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-