
Це питання досі вибухонебезпечне – голова КСУ про люстрацію
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявляє, що причиною затягування КС розгляду справи про люстрацію є «вибухонебезпечність» цього питання.
30 жовтня 2020
Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявляє, що причиною затягування КС розгляду справи про люстрацію є «вибухонебезпечність» цього питання.
08 жовтня 2020
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков виступає проти люстрації і вважає, що вона є дискримінацією за професійною ознакою.
07 серпня 2020
Президент України Володимир Зеленський вважає несправедливим вважати усіх чиновників часів експрезидента-втікача Віктора Януковича людьми старої влади, бо і там "були чесні і досвідчені люди".
01 липня 2020
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль проводить засідання Кабміну.
Кабінет міністрів планує затвердити законопроєкт про внесення змін до закону “Про очищення влади” з метою приведення його положень у відповідність з європейськими стандартами.
30 червня 2020
Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що кожен люстрований український посадовець, якого суд поновлює на посаді, обходиться державному бюджету в понад півмільйона гривень.
23 червня 2020
При застосуванні люстрації до чиновників, які не займали високих державних посад у 2010-2014 роках, треба встановлювати індивідуальну вину.
Велика палата Конституційного суду завершила усні слухання і перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення рішення у справі стосовно конституційності Закону «Про очищення влади».
Кабінет міністрів України комунікує з Європейським судом з прав людини щодо 5 справ стосовно норм Закону “Про очищення влади”, у яких ще немає рішення.
Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що підготовлений Міністерством юстиції України законопроєкт про внесення змін до закону “Про очищення влади” прибирає Єдиний державний реєстр осіб, щодо яких застосовано положення закону України "Про очищення влади”, бо він порушує право на приватність.
Міністерство юстиції не чекатиме на рішення Конституційного Суду у справі щодо конституційності закону про очищення влади, щоб внести до нього зміни.
Представники партії “Національний корпус" проводять акцію “Ні капітуляції” під стінами Конституційного суду.
Конституційний суд України поновив усне слухання у справі щодо закону про люстрацію, щоб дослідити практику ЄСПЛ, а також позицію Президента і Верховної Ради.
22 червня 2020
Велика палата КСУ під час слухань у справі стосовно конституційності закону "Про очищення влади" 23 червня заслухає ініціаторів подання, а також міністра юстиції, представників Президента і парламенту та уповноваженого ВР з прав людини.
17 червня 2020
Міністерство юстиції на виконання рішення Європейського суду з прав людини розробило зміни до Закону «Про очищення влади» і підготувалося до виплат особам, які виграли відповідну скаргу в ЄСПЛ.
21 травня 2020
Міністерство юстиції України розробило законопроєкт, котрий звужує коло осіб, які підпадають під люстрацію.
20 травня 2020
Щодо певних осіб люстрацію не можна скасовувати.
19 травня 2020
На Сумщині окружний адміністративний суд поновив на посаді люстрованого заступника прокурора області Дмитра Андрєєва, який отримає за вимушений прогул понад 1 мільйон гривень компенсації.
29 квітня 2020
Новопризначений голова Державної податкової служби Олексій Любченко підпадає під люстрацію.
Верховна Рада не буде ухвалювати рішень щодо скасування закону про люстрацію під час карантину в умовах пандемії коронавірусу.
11 березня 2020
Сергій Юлдашев, якого наказом Генерального прокурора після рішення суду було поновлено на посаді прокурора Києва, пройде атестацію.
03 березня 2020
Якщо цей закон таки визнають неконституційним, то, переконують експерти, держава понесе величезні збитки. І не лише фінансові, а передусім - моральні
Конституційний Суд продовжить розглядати подання стосовно конституційності закону «Про очищення влади» на наступних засіданнях.
27 лютого 2020
Відповідно до закону про очищення влади почалася перевірка щодо шістьох посадовців та двох кандидатів на посади в органах державної влади.
Україна, як цивілізована держава, змушена виконувати рішення ЄСПЛ. А це не лише мільярдні компенсації люстрованим...
25 лютого 2020
Уряд зробить усе, щоб забезпечити права громадян та зберегти механізм люстрації, хоч і в обмеженому вигляді.
Європейський суд з прав людини вирішив не розглядати у своїй Верхній палаті апеляційне оскарження по справі щодо порушення законом України про очищення влади (люстрацію) Європейської конвенції з прав людини. Відтак рішення по цій справі остаточно набуло чинності.
21 лютого 2020
Велика палата Європейського суду з прав людини оголосить остаточне рішення відносно оскарження відповідності закону України про очищення влади (люстрацію) Європейській конвенції з прав людини.
30 грудня 2019
На думку міністра юстиції Дениса Малюська, існуючий закон про люстрацію вимагає змін.
28 листопада 2019
У Міністерстві юстиції поки не визначилися, чи будуть оскаржувати рішення ЄСПЛ, яким він постановив, що звільнення державних службовців на підставі Закону України “Про очищення влади” (люстрацію) призвело до порушення їхніх прав.
24 жовтня 2019
На виконання вимог закону України "Про очищення влади" відносно заступника міністра оборони Олександра Поліщука розпочато перевірку.
21 жовтня 2019
Очищення влади через люстрацію не може використовуватися як засіб покарання, відплати або помсти.
Рішення Європейський суд з прав людини щодо люстрації українських чиновників ще не діє, і Україна має три місяці для його оскарження.
Генпрокурор Руслан Рябошапка вважає, що Верховна Рада має відкоригувати чинний закон «Про очищення влади».
19 жовтня 2019
У Верховну Раду внесено законопроєкт "Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України "Про очищення влади".
17 жовтня 2019
Звільнення державних службовців на підставі закону України «Про очищення влади» (люстрацію) призвело до порушення їхніх прав.
10 жовтня 2019
ЄСПЛ 17 жовтня оголосить рішення у справі щодо відповідності Європейській конвенції з прав людини закону України від 2014 року "Про очищення влади" (люстрацію).
16 вересня 2019
Окружний адмінсуд Києва повернув посади заступнику прокурора Харківської області Дмитру Кавуну та старшому прокурору Головного управління нагляду Олегу Кіперу, яких люстрували у 2014 році.
Велика палата Конституційного суду у вівторок, 17 вересня, продовжить розгляд подання щодо конституційності низки статей закону "Про очищення влади".
14 серпня 2019
Окружний адміністративний суд міста Києва ухвалив поновити Миколу Голомшу на посаді першого заступника Генерального прокурора України.
29 липня 2019
Після озвучення в Україні політичних ініціатив щодо люстрації всіх, хто обіймав високі державні посади за останні п'ять років, у тому числі активістів Майдану й ветеранів АТО, в Сполучених Штатах з'явилася настороженість в оцінках дій нової влади.
24 липня 2019
Заступник глави Офісу Президента Руслан Рябошапка не виключає, що Конституційний Суд невдовзі може ухвалити рішення відносно Закону «Про очищення влади».
15 липня 2019
Результат виборів президента продемонстрував запит суспільства на очищення та оновлення влади.
Активісти партії "Європейська Солідарність" планують продовжити пікетування будівлі Держбюро розслідувань з з метою люстрації директора ДБР Романа Труби, який скомпрометував себе на посаді і своїми діями загрожує національній безпеці.
П’ятий президент України, лідер партії “ЄС” Петро Порошенко вважає, що законопроєкт про розширення люстрації має на меті відволікти увагу суспільства від реалізації реваншистського сценарію повернення у владу соратників президента-втікача Януковича.
14 липня 2019
«Слуга народу» готова люструвати членів своєї команди Айвараса Абромавичуса, Олекандра Данилюка та Вадима Пристайка.
13 липня 2019
Пропозиція Володимира Зеленського щодо люстрації чиновників та народних депутатів, які були у владі в 2014-2019 рр, може призвести до суперечностей у взаєминах Києва з міжнародними партнерами.
12 липня 2019
Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер погодився з послами "Великої сімки", назвавши ініціативу президента України Володимира Зеленського щодо люстрації надмірною.
Під Офісом Президента мітингують проти внесеного Президентом Володимиром Зеленським проєкту закону про люстрацію високопосадовців, які обіймали посади із 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.
П’ятий президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко вважає ініціативу Президента Володимира Зеленського люструвати всіх, хто був при владі у 2014-2019 роках, ще одним доказом "неприкритого проросійського реваншу".
Посли країн "Великої сімки" вважають притягнення до відповідальності винних у зловживанні владою правильним кроком, але вказують, що нинішня ситуація в Україні не порівняна із ситуацією після Революції гідності.
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону про люстрацію високопосадовців, які обіймали посади із 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.
11 липня 2019
Тимчасово виконуючий обов'язки президента України з 23 лютого по 7 червня 2014 року, секретар РНБО (2014-2019 рр.) Олександр Турчинов заявив, що йому не соромно за свою діяльність на цих посадах.
Представник Президента у Раді Руслан Стефанчук зауважив, що законопроєкт Зеленського, який передбачає люстрацію чиновників, що займали державні посади у 2014-19 роках, у разі ухвалення стосуватиметься всіх, незалежно від належності до чиєїсь команди.
Президент Володимир Зеленський пропонує запровадити люстрацію для Президента, спікера, народних депутатів, голови СБУ, секретаря РНБО та інших високопосадовців, які обіймали посади з 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року.
28 листопада 2018
Конституційний суд України під час закритої частини пленарного засідання Великої палати у середу продовжив розгляд справи щодо конституційності положень закону "Про очищення влади".
20 грудня 2017
ВР оскаржить у Верховному суді постанову Вищого адмінсуду про визнання незаконним звільнення Анатолія Головіна з посади судді Конституційного Суду у 2014 році за порушення присяги.
06 грудня 2017
Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба стверджує, що він не підпадає під дію закону про люстрацію.
29 листопада 2017
Голова Держбюро розслідувань Роман Труба у день призначення на посаду звернувся до Президента України із заявою про проведення перевірки, передбаченої законом України «Про очищення влади».
Призначення Романа Труби на посаду директора Державного бюро розслідувань відбулося у повній відповідності з чинним законодавством, а проходження люстраційної перевірки не є чимось винятковим.