Напад на «Схеми»: прокуратура проведе завтра слідчі дії в Укрексімбанку

Напад на «Схеми»: прокуратура проведе завтра слідчі дії в Укрексімбанку

Укрінформ
Завтра, 8 жовтня, у приміщенні Укрексімбанку органами прокуратури будуть проведені відповідні процесуальні дії, які допоможуть з'ясувати обставини та деталі нападу на журналістів програми "Схеми" під час інтерв'ю з головою Укрексімбанку

Як передає кореспондент Укрінформу, про це повідомила голова наглядової ради АТ "Укрексімбанк" Оляна Гордієнко під час пресконференції "Ситуація, що склалася у зв’язку з інтерв’ю "Радіо Свобода", та її наслідки".

"Банк в особі правління та наглядової ради співпрацює з правоохоронними органами, і ми надаємо всю необхідну інформацію для якомога швидшої правової оцінки ситуації. Зокрема, завтра у приміщенні банку органами прокуратури будуть проведені відповідні процесуальні дії, які допоможуть слідству всебічно з'ясувати обставини та деталі цього прикрого інциденту", - сказала Гордієнко.

Читайте також: Напад на журналістів: двом посадовцям Укрексімбанку вручили повідомлення про підозру

Вона нагадала, що голову правління банку Євгена Мецгера відсторонено від виконання посадових обов'язків без збереження заробітної плати та права знаходитися в офісі.

"Також були відсторонені без збереження заробітної плати двоє інших працівників банку, які були учасниками прикрого інциденту. Це директор департаменту банківської безпеки Ігор Тельбізов та директор департаменту інформаційної політики Володимир Пікалов", - розповіла Гордієнко.

Як повідомляв Укрінформ,знімальна група програми "Схеми" заявила про напад 4 жовтня під час інтерв'ю з главою Укрексімбанку. За інформацією журналістів, голові правління цієї фінустанови Євгену Мецгеру не сподобалося одне із запитань, після чого охорона застосувала силу до оператора, відібрала техніку та флешку із записаним відео. Через годину знімальній групі повернули техніку, але відео усього інтерв’ю та самого нападу було видалене, повідомили журналісти. Пізніше вони заявили, що відновили відео, видалене працівниками Укрексімбанку під час нападу на знімальну групу.

Читайте також: Напад на журналістів: Медіарух вимагає негайного звільнення, а не відсторонення Мецгера

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст. 171).

У свою чергу представники Укрексімбанк заявляли, що вбачали у діях журналістів програми "Схеми" ознаки протиправного заволодіння інформацією, а також порушення етичних норм. У банку наголошують, що інформація, яка запитувалася, відповідно до статті 60 Закону "Про банки та банківську діяльність" є банківською таємницею, яку банки зобов'язані зберігати, у тому числі шляхом обмеження кола осіб, що мають доступ до неї.

6 жовтня Мецгер заявив, що складає повноваження на час проведення слідчих дій Національною поліцією та внутрішньої перевірки в банку. Наглядова рада Укрексімбанку на екстреному позачерговому засіданні прийняла рішення відсторонити Мецгера від здійснення повноважень на час проведення внутрішнього розслідування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-