У МОЗ дали поради керівникам, як убезпечити колектив від коронавірусу

У МОЗ дали поради керівникам, як убезпечити колектив від коронавірусу

Укрінформ
Для зменшення ризиків для працівників захворіти на COVID-19 роботодавці можуть вдатися до кількох заходів. Зокрема, перевести працівників, за можливості, на дистанційну роботу або організувати гнучкий графік роботи, організувати безпечне місце роботи, а також записати колектив на вакцинацію проти COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці написав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"В умовах стрімкого поширення коронавірусної хвороби турбота про здоров’я та життя співробітників – є новим проявом соціальної відповідальності бізнесу. Так, роботодавець може забезпечити умови, за яких ризик підхопити COVID-19 на робочому місці буде зведений до мінімуму", - написав Кузін.

Читайте також: У МОЗ розповіли, за яких умов нещеплених працівників відсторонять від роботи

За його словами, для того, щоб зменшити для працівників ризики інфікуватись COVID-19 на робочому місці, роботодавці можуть:

  • перевести співробітників, за можливості, на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час. "Вирішіть, чи існує потреба в обов’язковій присутності працівника на робочому місці, чи він може виконувати ту ж роботу, але з дому" - зауважив Кузін.
  • організувати безпечне робоче місце: забезпечити фізичну дистанцію між працівниками, використання засобів індивідуального захисту, провітрювання та дезінфекцію приміщень. Відповідні рекомендації, зокрема, надають Центри з контролю та профілактики захворювань США;
  • записати організований колектив як мінімум з 50 осіб на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно залишити заявку за номером 0 800 60 20 19 для виїзду мобільної бригади. Більше про умови щеплення колективів можна прочитати тут;
  • забезпечити можливість перебування співробітників на самоізоляції, якщо вони мали контакт із хворим на COVID-19. Також можна розробити окремі правила, як діяти у випадку, коли хтось із працівників пішов на вимушену самоізоляцію чи захворів;
  • розширити використання електронного документообігу, що дозволить зменшити кількість контактів між працівниками.
Читайте також: Осіння хвиля ковіду в 2021: буде важче, ніж торік

Окрім того, як зазначив головний держсанлікар, роботодавець може поширювати серед працівників достовірні та актуальні джерела інформації про COVID-19 та вакцинацію від коронавірусної хвороби. Це можуть бути офіційний портал про вакцинацію в Україні та сайт МОЗ.

Також можливо організувати надання психологічної допомоги/підтримки для працівників.

"Страх захворіти, інфікувати близьких або ж наслідки перенесення коронавірусної хвороби – все це може впливати на стан співробітників та якість роботи", - додав Кузін.

Водночас, як наголосив держсанлікар, єдиним шляхом здолати пандемію COVID-19 та уникнути складного перебігу хвороби є та залишається вакцинація.

Читайте також: МОЗ підготувало наказ про обов'язкову COVID-вакцинацію чиновників та освітян

Як повідомляв Укрінформ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 000 535 людей, з них отримали одну дозу – 7 000 533 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 617 457 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 617 990 щеплень.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-