У МОЗ дали поради керівникам, як убезпечити колектив від коронавірусу

У МОЗ дали поради керівникам, як убезпечити колектив від коронавірусу

Укрінформ
Для зменшення ризиків для працівників захворіти на COVID-19 роботодавці можуть вдатися до кількох заходів. Зокрема, перевести працівників, за можливості, на дистанційну роботу або організувати гнучкий графік роботи, організувати безпечне місце роботи, а також записати колектив на вакцинацію проти COVID-19.

Як передає Укрінформ, про це в Фейсбуці написав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"В умовах стрімкого поширення коронавірусної хвороби турбота про здоров’я та життя співробітників – є новим проявом соціальної відповідальності бізнесу. Так, роботодавець може забезпечити умови, за яких ризик підхопити COVID-19 на робочому місці буде зведений до мінімуму", - написав Кузін.

Читайте також: У МОЗ розповіли, за яких умов нещеплених працівників відсторонять від роботи

За його словами, для того, щоб зменшити для працівників ризики інфікуватись COVID-19 на робочому місці, роботодавці можуть:

  • перевести співробітників, за можливості, на дистанційний формат роботи або гнучкий робочий час. "Вирішіть, чи існує потреба в обов’язковій присутності працівника на робочому місці, чи він може виконувати ту ж роботу, але з дому" - зауважив Кузін.
  • організувати безпечне робоче місце: забезпечити фізичну дистанцію між працівниками, використання засобів індивідуального захисту, провітрювання та дезінфекцію приміщень. Відповідні рекомендації, зокрема, надають Центри з контролю та профілактики захворювань США;
  • записати організований колектив як мінімум з 50 осіб на вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно залишити заявку за номером 0 800 60 20 19 для виїзду мобільної бригади. Більше про умови щеплення колективів можна прочитати тут;
  • забезпечити можливість перебування співробітників на самоізоляції, якщо вони мали контакт із хворим на COVID-19. Також можна розробити окремі правила, як діяти у випадку, коли хтось із працівників пішов на вимушену самоізоляцію чи захворів;
  • розширити використання електронного документообігу, що дозволить зменшити кількість контактів між працівниками.
Читайте також: Осіння хвиля ковіду в 2021: буде важче, ніж торік

Окрім того, як зазначив головний держсанлікар, роботодавець може поширювати серед працівників достовірні та актуальні джерела інформації про COVID-19 та вакцинацію від коронавірусної хвороби. Це можуть бути офіційний портал про вакцинацію в Україні та сайт МОЗ.

Також можливо організувати надання психологічної допомоги/підтримки для працівників.

"Страх захворіти, інфікувати близьких або ж наслідки перенесення коронавірусної хвороби – все це може впливати на стан співробітників та якість роботи", - додав Кузін.

Водночас, як наголосив держсанлікар, єдиним шляхом здолати пандемію COVID-19 та уникнути складного перебігу хвороби є та залишається вакцинація.

Читайте також: МОЗ підготувало наказ про обов'язкову COVID-вакцинацію чиновників та освітян

Як повідомляв Укрінформ, від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 000 535 людей, з них отримали одну дозу – 7 000 533 людини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 617 457 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 12 617 990 щеплень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-