У МОЗ розповіли, за яких умов нещеплених працівників відсторонять від роботи

У МОЗ розповіли, за яких умов нещеплених працівників відсторонять від роботи

Укрінформ
Після затвердження наказу МОЗ про перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, роботодавці будуть зобов'язані відсторонювати від роботи невакцинованих працівників.

Як передає Укрінформ, про це на  зустрічі з журналістами сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

"Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний відсторонити від робочого процесу людину, яка не вакцинована", - зазначив міністр, пояснивши, що слід розрізняти примусову й обов'язкову вакцинацію. За його словами, МОЗ може визначити перелік професій, посад і виробництв, для яких є обов'язковим проведення певних щеплень проти інфекційних хвороб.

"В даному випадку ми говоримо про вакцинацію проти COVID, і визначаємо перелік професій. За результатами дискусій і рішення ми говоримо про те що ми зупинилися на освітянах всіх рівнів, на працівниках міністерств та інших органів виконавчої влади і місцевих адміністрацій",- уточнив Ляшко.

Читайте також: Ляшко: Ми не забороняємо вакцинацію підлітків, але у пріоритеті - інша вікова група

За його словами, наказ МОЗ про перелік професій, які підлягають обов'язковій вакцинації, проходить погодження в усіх органах влади та реєстрацію в Мін'юсті.

"Ми визначаємо дату, з якої він набирає чинності, щоб можна було підготуватися. Після цього роботодавець повинен відсторонити людей, які не вакциновані і не відповідають вимогам. Якщо вакцинація обов'язкова, то роботодавець зобов'язаний відсторонити людину, яка не вакцинована", - наголосив Ляшко.

Читайте також: Ляшко: Майже шість тисяч закладів освіти не досягли показника COVID-вакцинації

Як додав на зустрічі міністр освіти та науки Сергій Шкарлет, після реєстрації наказу МОЗ буде розроблено порядок його застосування.

"Усі заклади освіти, заклади вищої освіти, наукові установи - в цьому переліку", - сказав Шкарлет.

Як повідомляв Укрінформ, за словами заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, станом на 23 вересня перше щеплення проти COVID-19 зробили 80% медпрацівників та 62% освітян, повністю вакциновані - відповідно 63% та 42%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-