Українцям з інвалідністю, постраждалим від вибухівки, призначили соцдопомогу

Українцям з інвалідністю, постраждалим від вибухівки, призначили соцдопомогу

Укрінформ
Кабінет Міністрів призначив одноразову компенсацію та щорічну допомогу на оздоровлення особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Відповідний проєкт постанови «Деякі питання призначення і виплати одноразової компенсації та щорічної допомоги, передбачених Законом України «Про протимінну діяльність в Україні», ухвалено на засіданні уряду в середу, 29 вересня, без обговорення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

У пояснювальній записці до проєкту постанови зазначається, що метою прийняття акта є надання одноразової компенсації та щорічної допомоги на оздоровлення особам з інвалідністю та діям з інвалідністю до 18 років, яким встановлено інвалідність унаслідок одержаних на території України ушкоджень здоров’я, спричинених вибухонебезпечними предметами, визначеними пунктом 1 частини першої статті закону України «Про протимінну діяльність в Україні».

Зокрема, проєктом акта пропонується встановити умови призначення виплати компенсації та допомоги на оздоровлення і визначити механізми використання бюджетних коштів на їх виплату.

Читайте також: Кабмін ініціює прискорену реєстрацію ліків у період карантину

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація акта забезпечуватиметься за рахунок коштів, передбачених Мінсоцполітики за бюджетною програмою КПКВК 2507030 «Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації осіб з інвалідністю». Як зазначається, за орієнтовними підрахунками потреба у видатках на 2022 рік становить 6,6 млн грн.

Згідно з додатком до проєкту постанови компенсація призначається та виплачується постраждалій особі в таких розмірах:

Особі з інвалідністю І групи - у п’ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

Особі з інвалідністю ІІ групи - у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня року для осіб, які втратили працездатність;

Читайте також: Стратегія деокупації Криму: Кабмін затвердив план заходів

Особі з інвалідністю ІІІ групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

Дитині з інвалідністю ІІІ групи – у трикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

Дитині з інвалідністю підгрупи А до 18 років - у п'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність;

Дитині з інвалідністю до 18 років – у чотирикратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня поточного року для осіб, які втратили працездатність.

Читайте також: Уряд перерозподілить $1,2 мільйона на придбання вакцини проти грипу

Призначення постраждалій особі компенсації проводиться одноразово структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад на підставі заяви постраждалої особи або її законного представника за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.

Постанова набирає чинності з 1 січня 2022 року.

Як повідомлялося, у проєкті держбюджету на 2022 рік передбачений прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2022 року - 2393 гривні, з 1 липня - 2508 гривень, з 1 грудня - 2589 гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-