Е-лікарняні вже оформлюють 2,9 тисячі медзакладів - Радуцький

Е-лікарняні вже оформлюють 2,9 тисячі медзакладів - Радуцький

Укрінформ
В Україні 2,9 тис. медичних закладів уже оформлюють е-лікарняні, лише 100 лікарень не змогли налаштуватися на роботу в нових умовах.

Як передає Укрінформ, про це повідомив у Телеграмі голова Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

“З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я”, - написав Радуцький.

За його словами, на виплату лікарняних Фонд соціального страхування витрачає величезні кошти: "За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому “індустрія” продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна".

На думку голови комітету, впровадження е-лікарняних дозволить ефективніше боротися з корупцією. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

Читайте також: Для оформлення е-лікарняного пацієнту треба йти на прийом – Нацслужба здоров’я

Радуцький нагадав, що система е-лікарняних запрацювала з червня. А вже з 1 вересня усі медичні заклади мали перейти на їх оформлення. На початок осені з 3 тисяч закладів в електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі.

“Але треба віддати належне команді міністра Віктора Ляшка: МОЗ дотиснув впровадження нових правил. Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн-навчання, 2,9 тис. медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність. Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб "підключити" ці заклади до електронної системи”, - повідомив Радуцький.

Читайте також: Як працюватимуть е-лікарняні в перехідний період - роз’яснення Фонду соцстрахування

Він додав, що успішне впровадження системи е-лікарняних – ще один важливий крок у діджиталізації медицини та реалізації програми Президента paperless, яка передбачає цифровізацію державних послуг усіх рівнів.

Як повідомляв Укрінформ, у Фонді соцстрахування заявили, що до 1 жовтня, коли закінчується період переходу на електронні листки тимчасової непрацездатності, е-лікарняні вважаються виданими і стають готові до сплати через 5 днів після закриття.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-