Історична пам'ять має важливе значення для безпеки – Дробович

Історична пам'ять має важливе значення для безпеки – Дробович

Укрінформ
Історична пам'ять відіграє важливе значення для опору агресивним впливам.

Про це сказав директор Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович під час зустрічі з молоддю у Львові в межах Київського безпекового форуму, передає кореспондент Укрінформу.

«Історична пам'ять має важливе значення в такому понятті, як «м’яка сила». Це про здатність опиратися агресивним впливам. Можна мати багато танків, ракет і літаків - і програти війну. Тому що люди, які мають ними керувати, вирішили перейти на бік ворога. У нас є приклади з 2014 року. Події в Криму показують, що більшість людей не були готові воювати, використовувати свій потенціал з дуже багатьох причин, але одною з них була багаторічна системна «гуманітарна акція», те що називається ІПСО – інформаційно психологічна операція, яка здійснювалася проти українського населення в Криму. І ми бачимо наслідки», - наголосив Дробович.

Читайте також: Путін говорить про один народ з українцями через неповноцінність російської імперії - Дробович

За його словами, втрата історичної пам'яті посилює вразливість. Як приклад він навів події 1917-21 років - проголошення УНР та мрію про незалежну українську державу після розпаду імперії. Україна тоді хоч і проголосила незалежність, але програла, попри те що десятки тисяч людей захищали її зі зброєю в руках.

«Мені здається, що Україна винесла таки урок. І той факт, що зараз 2021 рік і ми маємо 30-річну державу, відновлену незалежність і усвідомлюємо тисячолітні традиції державності на цій території, робить нас сильнішими. І чим краще ми усвідомлюємо, хто ми, через що пройшли, чого коштувала нам ця незалежність, тим сильнішими ми будемо, тим краще ми зможемо користуватися танками, ракетами і тією допомогою, що надають нам союзники», - вважає директор УІНП.

Читайте також: Дробович назвав дві умови формування здорової ідентичності українців

На його думку, зараз головне – зробити національно-патріотичне виховання сучасним, якісним, аби не допустити його перетворення на новий «совок». Як вдалий приклад національно-патріотичного виховання директор інституту наводить «Пласт», який сприяє всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі, виховує почуття ідентичності, розкриває історичні процеси та боротьбу за нашу державність.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові 24 - 25 вересня проходять зустрічі з молоддю в рамках Київського безпекового форуму. До учасників зустрічі звернуться відомі дипломати та посли з США, Канади, Німеччини, Швеції та інші.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-