Під час перетину кордону не спрацювали 0,2% COVID-сертифікатів – Кузін

Під час перетину кордону не спрацювали 0,2% COVID-сертифікатів – Кузін

Укрінформ
При перетині кордону не спрацювало 0,2% COVID-сертифікатів. 

Як передає Укрінформ, про це на брифінгу розповів заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"За інформацією Держприкордонслужби кількість у цілому сертифікатів, які не спрацювали при перетині кордону, складає близько 0,2%. Це приблизно той обсяг, який можна вважати, що в середньому може буде підроблений або не валідний, або має якісь проблеми. І вже зараз більше ніж 30 кримінальних проваджень з приводу підробки сертифікатів, це спільна робота кіберполіції, нацполіції та СБУ", - сказав Кузін.

Читайте також: На кордоні України діє е-перевірка «ковідних» сертифікатів: як це працює

Він нагадав, що уряд ініціював зміни до кримінального кодексу, якими пропонує посилити відповідальність за підробку та використання документів про щеплення від особливо небезпечних інфекційних хвороб.

Як розповіла на брифінгу заступниця міністра охорони здоров'я Марія Карчевич, Україна проходила оцінку технічної відповідності, і цифрові сертифікати є захищеними, містять унікальний ідентифікатор та QR-код.

Читайте також: Міжнародний COVID-сертифікат тепер можна роздрукувати з порталу «Дія» – інструкція

"Перевірка їхньої валідності здійснюється, якщо ми говоримо про перевірку всередині країни, за допомогою застосунку ДІЯ, тобто з будь-якого телефона можна відсканувати QR-код, і таким чином ви отримаєте одразу інформацію про те, чи є дійсним документ. Якщо говоримо про Державну прикордонну службу і перевірку людей, які в'їжджають на територію країни, то працівники прикордонслужби мають відповідні планшети та відповідне програмне забезпечення, через яке здійснюють перевірку валідності документів, з якими подорожують і наші й іноземні громадяни", - сказала Карчевич.

На сьогодні, за її словами, більше ніж 982 тисячі людей згенерували цифрові сертифікати.

Як повідомляв Укрінформ, поліція оголосила жителю Буковини підозру у використанні підробленого COVID-сертифіката — за інформацією слідства, він підробив такий документ ще і своїй дружині.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-