Талановита молодь буде отримувати заохочення з Фонду Президента - ОП

Талановита молодь буде отримувати заохочення з Фонду Президента - ОП

Укрінформ
Молоді талановиті українці невдовзі почнуть отримувати заохочення від Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту розпочинає свою роботу. Відповідну постанову ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 15 вересня, затвердивши Порядок використання коштів з державного бюджету.

Фонд Президента був створений у 2019 році з метою заохочення розвитку талановитої молоді, підвищення якості освіти й науки, виховання здорових громадян. У червні 2021 року Володимир Зеленський затвердив Положення про Раду Фонду, перезапустивши його діяльність.

«Найперше з коштів Фонду почнуть виплачувати премії глави держави в розмірі 100 тис. грн переможцям міжнародних учнівських олімпіад. Також розпочнуться виплати президентських стипендій у розмірі 10 тис. грн учасникам ЗНО, які отримали найвищі результати. Стипендії виплачуватимуть щомісяця протягом року», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Зеленський утворив Раду Фонду Президента з підтримки освіти, науки та спорту

Заплановано й фінансування премій для відзначення досягнень українських спортсменів, заохочення молоді до участі в спорті та підтримки тренерської діяльності.

«Ми передбачаємо створення потужної інституції, яка задаватиме вектори розвитку для кожної з профільних сфер, підтримуватиме та заохочуватиме талановитих українців розвивати свій потенціал, створюватиме майданчики та умови для кооперації, розвитку технологій та інноваційних розробок, підготовки найкращих фахівців та спортсменів», – розповіла радник - уповноважена глави держави з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Ольга Будник.

Як зазначається, діяльність фонду передбачає можливості надання грантів на навчання в іноземних закладах освіти для підготовки магістрів та PhD. Це дасть змогу отримати конкурентоспроможну освіту найталановитішим представникам молоді та наукової спільноти.

Читайте також: На освіту в проєкті бюджету передбачили 190 мільярдів

Також кошти фонду можуть спрямовуватися на залучення іноземних висококваліфікованих викладачів і тренерів для навчання українських студентів у пріоритетних галузях, де потрібно підсилити рівень підготовки фахівців. Це допоможе розширити коло студентів, які зможуть отримати доступ до якісної конкурентоспроможної освіти.

Офіційний запуск Фонду Президента відбудеться на урочистому засіданні за участю керівництва держави, під час якого відбудеться нагородження переможців міжнародних учнівських олімпіад.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів на засіданні 15 вересня затвердив законопроєкт про Державний бюджет України на 2022 рік.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-