Політв'язень Кремля Шур вважає, що багато його листів не доходять до адресатів

Політв'язень Кремля Шур вважає, що багато його листів не доходять до адресатів

Лист
Укрінформ
Український політв'язень в РФ Віктор Шур повідомляє, що близько десяти його листів, очевидно, не дійшли до адресатів в Україні.

Про це він написав українській активістці в Латвії Тетяні Лазді, яка передала копію послання Укрінформу.

«Написав близько 10 листів в Україну [тим], хто мені написав, але відповіді немає ні від кого, або листи не дійшли в Україну, або, напевно, інша причина», - повідомляє Шур.

Тому політв'язень попросив через Укрінформ повідомити про це: «Нехай люди знають, що я їм пишу, я відповідаю на всі листи, які приходять до мене, і намагаюся кожному намалювати хоча б невеликий малюнок на пам'ять».

Віктор Шур також написав, як важко в колонії переносити літню спеку, особливо на другому поверсі будівлі (сам він утримується на першому). До того ж у в'язнів одяг чорного кольору, який швидко нагрівається.

В'язень Кремля повідомляє, що в брянській колонії, де він утримується, триває вакцинація проти COVID-19 російською «епі-короною» (напевно, мається на увазі препарат "ЕпіВакКорона"). Сам він, оскільки раніше перехворів коронавірусом, має протипоказання за станом здоров'я.

Політв'язень пише, що з нетерпінням чекає приїзду українського консула з Москви. За словами Шура, він хоче «передати свою скаргу на органи МВС України за бездіяльність, яка відбувається в м. Чернігов, з приводу крадіжки батьківської і моєї колекції та відбирання будинку батька "чорними рієлторами" наступного дня після його смерті».

Шур вклав у листа малюнок костелу Св. Терези в Вільнюсі.

Читайте також: Політв'язень Шур у брянській колонії перехворів на COVID-19

Як повідомляв Укрінформ, Віктор Шур вже писав з ув'язнення про кримінальні історії навколо його сім'ї і колекції покійного батька, Валентина Шура. За його словами, батько перебував на обліку в психдиспансері і перед смертю «подарував землю і будинок чужій людині». Колекція батька була цінною, він показував її багатьом відомим людям, в тому числі Юлії Тимошенко і Віктору Ющенку. Тепер вона з дому зникла.

У другій половині 2019 року Шур писав листи Президенту України, а також до Посольства України в РФ про те, що поки він знаходиться в ув'язненні, «відбувається грабіж майна» його родини.

У зв'язку з цією історією дочка Шура винаймала адвоката. Самому політв'язню надходив лист з МВС України, що з цією справою «розбираються». Однак, за словами Шура, з вересня 2019 року зрушень у справі немає, хоча, на його думку, були надані всі необхідні дані про те, «хто це зробив».

Віктор Шур - ювелір, син відомого колекціонера рідкісних ікон Валентина Шура. За інформацією LetMyPeopleGo, після розпаду СРСР Віктор Шур прийняв російське громадянство, виходячи з інтересів свого бізнесу. Однак у нього була посвідка на проживання в Україні, і він постійно жив у Чернігові, де й зараз проживає його сім'я.

Віктор Шур був затриманий в кінці 2014 року ФСБ РФ. У 2015 році Брянський обласний суд засудив його до 12 років колонії суворого режиму за «держзраду в формі шпигунства». Правозахисний центр «Меморіал» визнав Шура політичним в'язнем.

У 2016 році Віктор Шур отримав громадянство України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-