В'язень Кремля Шур: Справа про зникнення батькової колекції не просувається

В'язень Кремля Шур: Справа про зникнення батькової колекції не просувається

Укрінформ
Український політв'язень у РФ Віктор Шур заявляє, що розслідування справи про «дарування» будинку його покійного батька та зникнення цінної колекції не просувається.

Про це Шур написав у листі українській активістці в Латвії Тетяні Лазді, яка передала копію Укрінформу.

«З приймальні (Президента України - ред.) надіслали мені в листопаді 2019 року папір про те, що справу направили в поліцію по Чернігівській області. Але досі з боку поліції дій немає», - пише Шур.

Він припускає, що це пов'язано з корупцією на місцевому рівні. Зокрема, до політв'язня дійшли чутки, «що є зацікавлені люди, які хочуть продати цю колекцію і проплачують слідчому, який веде цю справу». «І Оля (дочка Шура Ольга Налимова - ред.) боїться вочевидь далі скаржитися. А мені про це не говорить. Це я так думаю. А як насправді?», - міркує Віктор Шур.

Він також повідомляє, що в середині березня в колонію приїжджав представник посольства України в Москві, з яким він спілкувався три години, обговорювали можливості обміну.

В'язень Кремля розповідає, що в колонії Брянська, де його утримують, почалося щеплення проти COVID-19. Сам Шур перехворів на коронавірус раніше. Ускладнень начебто немає, хоча у квітні були симптоми, схожі на тяжку ангіну, після чого залишився сильний кашель.

Лист був відправлений 21 травня, в Латвію прийшов наприкінці червня. Як уточнює Шур, йому листи з Латвії йдуть майже два місяці.

Як повідомляв Укрінформ, Віктор Шур вже писав з ув'язнення про кримінальні історії навколо його сім'ї та колекції його покійного батька, Валентина Шура. За його словами, батько перебував на обліку в психдиспансері й перед смертю (він помер у 94 роки) «подарував землю й будинок чужій людині». Що ж до цінної колекції, то все зібрання з дому зникло.

У другій половині 2019 року Шур писав листи Президенту України, а також до посольства України в РФ про те, що поки він перебуває в ув'язненні, «відбувається грабіж майна» його сім'ї. І після повернення у нього не буде «ні будинку для проживання, ні майна, яке збирав разом з батьком».

Читайте також: В'язень Кремля Шур підозрює, що цінну колекцію його батька вивезли до РФ

У зв'язку з цією історією дочка Шура наймала адвоката. Самому політв'язню приходив лист з МВС України, що з цією справою все ще «розбираються». Однак, за словами Шура, з вересня 2019 року просування немає, хоча, як він вважає, були надані всі необхідні дані про те, «хто це зробив».

Віктор Шур - ювелір, син відомого українського колекціонера рідкісних ікон Валентина Шура. За інформацією LetMyPeopleGo, після розпаду СРСР Віктор Шур прийняв російське громадянство, виходячи з інтересів свого бізнесу. Однак у нього була посвідка на проживання в Україні, і він постійно жив у Чернігові, де й зараз мешкає його сім'я.

Віктор Шур був затриманий наприкінці 2014 року ФСБ РФ. У 2015 році Брянський обласний суд засудив його до 12 років колонії суворого режиму за «держзраду в формі шпигунства». Правозахисний центр «Меморіал» визнав Шура політичним в'язнем.

У 2016 році Віктор Шур отримав громадянство України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-