В Україні планують змінити систему психологічної реабілітації ветеранів

В Україні планують змінити систему психологічної реабілітації ветеранів

Укрінформ
Міністерство у справах ветеранів України планує якісно змінити систему психологічної реабілітації ветеранів, а також заснувати новий багатофункціональний центр, який, зокрема, охоплюватиме різні напрямки реабілітації.

Про це розповіла очільниця Міністерства у справах ветеранів Юлія Лапутіна у програмі "Официальный разговор" телеканалу "Дом". 

"Повинна бути розгалуджена система, спрямована на допомогу. У нас є центри психологічної реабілітації, які перебувають у комунальній власності громад і надають відповідну допомогу як на місцевому рівні, так і на державному — Міністерством у справах ветеранів. Але я хочу, щоб цей процес зараз поставили трошки на інші рейки: стратегічно розробити програму психологічної реабілітації з відповідним науковим забезпеченням", — пояснила Лапутіна.

Читайте також: Мінветеранів планує впровадити практики США у системі реабілітації ветеранів

У якості прикладу вона навела центр "Лісова поляна", який має 7 років досвіду роботи з постконтузійним синдромом і з посттравматичним стресовим розладом. Але для того, щоб у країні на всіх рівнях була можливість реалізовувати подібні проєкти, потрібно, за її словами, підготувати відповідний рівень фахівців.

"Це повинна бути система. Моя мета — це створення в передмісті Києва багатофункціонального сучасного реабілітаційного центру в усіх напрямах, не тільки психологічному. Це і фізичне, медичне забезпечення. Такі центри є в кожному штаті США і саме на них там побудовано Міністерство у справах ветеранів. Адже саме психологічна та медична реабілітація повинна бути основою нашої політики, для того щоб людина могла повернутися до мирного життя", — розповіла Лапутіна.

Читайте також: Лапутіна заявляє про проблеми у комунікації між ветеранами та суспільством

За словами міністра проєкт нового центру — масштабний і дороговартісний. Наразі тривають перемовини з іноземними партнерами щодо його підтримки.

"До кінця року маємо переговорити з усіма потенційними нашими донорами й отримати результат. Я сподіваюся на міжнародну підтримку", — уточнила глава Мінветеранів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-