Школи, дитсадки і виші в умовах пандемії: як організувати безпечне навчання

Школи, дитсадки і виші в умовах пандемії: як організувати безпечне навчання

Укрінформ
У Міністерстві охорони здоров'я України нагадали, як працівникам освіти організувати безпечний процес навчання в умовах пандемії COVID-19.

Як передає Укрінформ з посиланням на МОЗ, після тривалого періоду дистанційного навчання і літніх канікул розпочався новий навчальний рік, але пандемія COVID-19 все ще триває. 

Протиепідемічні заходи у закладах дошкільної освіти визначені постановою головного державного санітарного лікаря України № 8 від 25 серпня 2021 року. 

До таких заходів належить:

 • дотримання гігієни рук (використовувати антисептики слід лише у випадку, коли немає доступу до проточної води з милом);
 • вимірювання температури дітям безконтактним термометром при вході у заклад;
 • ранкове приймання дитини та передачу її після закінчення дня вихователем на території закладу, проте за межами його будівлі;
 • надання пріоритету фізичним активностям та іграм просто неба.

На період карантину у дитсадках заборонено:

 • використовувати м’які іграшки;
 • перебувати в приміщеннях у вуличному взутті;
 • організовувати батьківські збори, окрім тих, що проводяться дистанційно;
 • запрошувати до закладу творчо-розважальні колективи та інших осіб, які не є його співробітниками.
Читайте також: День знань: Шмигаль та Шкарлет відвідали Київське училище будівництва і дизайну

Протиепідемічні заходи у закладах позашкільної, загальної, середньої, професійної (професійно-технічної), фахової, передвищої, вищої освіти визначені постановою головного державного санітарного лікаря України № 9 від 26 серпня 2021 року. 

До таких заходів належать:

 • роз'яснювальна робота серед персоналу і учнів щодо заходів профілактики коронавірусної хвороби та реагування у разі виявлення її симптомів;
 • інформування щодо вакцинації, профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань;
 • допуск персоналу до роботи – за умови використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).

"Учні 1 – 4 класів можуть входити до закладу освіти та перебувати і ньому без використання засобів індивідуального захисту. Учні старші 12 років обов’язково мають носити ЗІЗ, пересуваючись приміщеннями навчального закладу, водночас можуть не використовувати їх під час проведення занять", - наголосили в МОЗ.

ЗІЗ також слід використовувати під час спілкування між працівниками.

Вхід та перебування в закладі батьків – за умови використання масок, проведення термометрії та попереднього узгодження дій з керівником закладу. За можливості слід проводити заняття з окремих предметів просто неба.

На період карантину у цих закладах заборонено:

 • входити до приміщень без використання ЗІЗ;
 • недотримання вимог, встановлених Кабінетом Міністрів України на період карантину та необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів;
 • допущення до роботи персоналу, який потребує самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.

"Дотримання цих простих правил допоможе вам зберегти здоров’я: своє та дітей, яких ви навчаєте. Не забудьте також вакцинуватися - щеплення убезпечить вас від тяжкого перебігу коронавірусної хвороби у разі інфікування", - заявили у МОЗ.

Читайте також: Шкарлет назвав області з найбільшим відсотком вакцинованих освітян

Як повідомляв Укрінформ, 31 серпня міністр освіти і науки Сергій Шкарлет та голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мурат Шахін обговорили роботу закладів освіти в умовах COVID-19.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-