Українці переконані, що в нашій країні можна вільно висловлювати свої погляди

Українці переконані, що в нашій країні можна вільно висловлювати свої погляди

Опитування
Укрінформ
Більшість опитаних вважають, що в Україні люди можуть вільно висловлювати свої політичні погляди.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова, презентованого в Укрінформі.

"Більшість респондентів (53%) переконані, що в Україні люди можуть вільно висловлювати свої політичні погляди, а п’ята частина опитаних так не вважає. Важко відповісти на це запитання 22% респондентів", - йдеться у результатах опитування.

Читайте також: У 1991 році Україна не отримала, а відновила незалежність - посол

Водночас зазначається, що існують певні регіональні особливості. Так, на заході респонденти найбільш оптимістичні стосовно свободи політичних висловлювань, тоді як на сході 30% респондентів вважають, що вільно висловлювати свої політичні погляди в Україні проблематично.

Крім того, 54% респондентів вважають, що демократія є найбільш бажаним типом державного устрою для України. Ще майже 20% вважають, що за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний, а майже 17% опитаних заявили про те, що для них не має значення, демократичний режим у країні чи ні.

"Варто зазначити, що показники підтримки демократії як політичного режиму залишаються максимальними, якщо порівняти з опитуваннями до Революції Гідності", - зазначається у результатах дослідження.

Читайте також: Конституції світу: різні у всьому, але однакові в одному

Респонденти вважають Україну переважно демократичною країною, хоч і з певними проблемами. На шкалі від 1 до 10, де 1 — це повна автократія, а 10 – повноцінна демократія, респонденти поставили Україну на рівні 5,6 бала.

Для порівняння: у березні 2013 року середній бал становив 4,7. Сьогодні молодь оцінює рівень демократії в Україні краще, ніж старші покоління. Крім того, є певні регіональні відмінності. На заході та в центрі рівень демократії консолідовано оцінюють у 6 балів, на півдні – в 5,1 бала, а на сході лише у 4,8 бала.

За наступні 10 років, на думку опитаних, рівень демократії та законності в Україні покращиться – так вважають 37% респондентів. Ще 21% мають протилежну думку і вважають, що ситуація погіршиться. На думку 24% респондентів – нічого принципово не зміниться.

Читайте також: Мінрегіон планує за три роки відновити основні об'єкти соціальної інфраструктури

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 липня по 4 серпня 2021 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дослідження проведене за фінансової підтримки програми MATRA Посольства Нідерландів в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-