
Рада зі свободи слова при Президентові виступила із заявою проти репресій у Білорусі
Рада з питань свободи та захисту журналістів при Президентові України висловлює занепокоєння з приводу нехтуваннями принципами свободи слова у Білорусі.
21 лютого 2021
Рада з питань свободи та захисту журналістів при Президентові України висловлює занепокоєння з приводу нехтуваннями принципами свободи слова у Білорусі.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко висловили обурення утисками та репресіями проти журналістів у Республіці Білорусь.
17 лютого 2021
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Тереза Рібейро висловила серйозне занепокоєння з приводу обшуків та арештів в лавах Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), а також серед інших численних журналістів у кількох містах Білорусі.
Білоруська влада розробляє законопроєкт про «іноземних агентів», який визначає такими агентами фізичних осіб і організації, які отримують фінансування політичної діяльності з-за кордону.
16 лютого 2021
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International укотре закликала білоруську владу звільнити всіх неправомірно затриманих і припинити наступ на ЗМІ.
08 лютого 2021
Свобода слова і національна безпека: як у Британії забороняли газети під час Другої Світової війни
04 лютого 2021
Суд у столиці Росії заарештував на 25 діб головного редактора видання «Медіазона» Сергія Смирнова.
03 лютого 2021
Президент Володимир Зеленський провів зустріч з керівниками провідних українських телевізійних каналів, яка була присвячена рішенню Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій щодо кількох телеканалів.
Будь-яка заборона на діяльність ЗМІ в умовах демократії завжди є двосічною зброєю, яку варто застосовувати лише як останній засіб для захисту від небезпеки.
23 січня 2021
У редакції «Радіо Свобода» впевнені, що російський уряд недвозначно домагається їх витіснення з РФ. Зокрема, російська влада називає «Радіо Свобода» "іноземним агентом".
21 січня 2021
Міжнародна спільнота засуджує зневагу Китаю до прав журналістів та закликає поважати основоположні права й свободи людей.
14 січня 2021
В Україні зафіксовано у 2020 році в рамках "Індексу фізичної безпеки журналістів" 77 випадків фізичної агресії щодо журналістів.
30 грудня 2020
Президент Росії Володимир Путін в кінці 2020 року підписав кілька ухвалених раніше парламентом законопроєктів, які посилюють існуючі норми або запроваджують нові заборони.
28 грудня 2020
Експерти Інституту масової інформації зафіксували 229 випадків порушень свободи слова в Україні протягом 2020 року (станом на 28 грудня), з них 171 випадок стосувався фізичної агресії проти журналістів.
14 грудня 2020
Закон про медіа надасть правові інструменти державі та журналістам, щоб працювати в умовах значної зміни інформаційного середовища, а не обмежуватиме свободу слова.
13 листопада 2020
За три попередні роки в Україні зафіксували 250 випадків фізичної агресії до представників ЗМІ.
11 листопада 2020
Комітет ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Раді ухвалити за основу законопроєкт щодо посилення відповідальності за правопорушення проти журналістів.
02 листопада 2020
У Раді Європи упродовж 2020 року зафіксували 169 повідомлень про переслідування представників ЗМІ - випадки убивств, нападів, залякувань тощо.
08 жовтня 2020
Національна спілка журналістів України зафіксувала з початку року 56 інцидентів, пов’язаних із фізичною агресією та грубим перешкоджанням професійній діяльності працівникам ЗМІ, з них у вересні - 7.
07 жовтня 2020
Європейський суд з прав людини визнав порушенням права на свободу висловлювань вимогу швейцарського суду до журналістки розкрити джерело інформації.
17 вересня 2020
В Україні буде проведена ревізія ключових злочинів проти журналістів, скоєних за останні роки.
16 вересня 2020
Нацполіція упродовж 2020 року відкрила 148 кримінальних проваджень, пов’язаних з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів.
Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України направить звернення до правоохоронних органів щодо проведення аудиту стану розслідування злочинів проти журналістів.
14 вересня 2020
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова має намір звернутися до Президента України Володимира Зеленського у зв’язку із ситуацією, що склалася стосовно позбавлення ліцензії радіостанції "Прямий FM".
08 вересня 2020
Дванадцять випадків порушень свободи слова зафіксували експерти Інституту масової інформації загалом в Україні в серпні, з них дев'ять стосувалися фізичної агресії проти журналістів.
29 серпня 2020
Уряд Білорусі має дозволити місцевим та іноземним журналістам виконувати свою роботу без обмежень і залякування.
Білоруські журналісти, які працюють в іноземних ЗМІ, повідомляють про масове позбавлення їх акредитацій.
У Білорусі в ніч на 29 серпня заблокували ще два новинних ресурси - «Нашу Нiву» і Naviny.by.
22 серпня 2020
Міністерство інформації Білорусі прийняло рішення заблокувати доступ до низки ресурсів, зокрема й опозиційних.
17 липня 2020
Рух «Медіа за усвідомлений вибір» закликав Незалежну медійну раду та Комісію журналістської етики дати оцінку трьом матеріалам онлайн-видання «Заборони» про StopFake, а правоохоронні органи – розслідувати особистісні нападки на журналістів «Заборони» і StopFake.
16 липня 2020
Волонтерський інтернет-проєкт, матеріал про який писала «Заборона», долучився до громадських організацій, які закликали захистити співзасновницю інтернет-ЗМІ від тиску.
14 липня 2020
Правозахисна організація Human Rights Watch закликала українську владу гарантувати безпеку співзасновниці видання "Заборона" Катерини Сергацкової у зв'язку з погрозами вбивством на її адресу.
10 липня 2020
Близько 150 всесвітньо відомих особистостей виступили на підтримку свободи у висловлюваннях.
09 липня 2020
Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України більшістю голосів схвалила рекомендації щодо проведення пресконференцій перших осіб держави та організації пулів.
06 липня 2020
В Україні за січень-липень цього року зафіксовано 112 випадків порушень свободи слова, з них 86 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.
19 травня 2020
Інститут масової інформації з 12 березня 2020 року, з початку карантину в Україні, зафіксував 25 порушень свободи слова, пов'язаних з дією карантину, оголошеного через пандемію коронавірусу.
14 травня 2020
У Раді Європи вкотре вказали на порушення російською окупаційною владою свободи слова і прав людини у Криму.
09 травня 2020
Українські медійні та громадські організації, журналісти – учасники Медіаруху – обурені діями Головного слідчого управління Нацполіції, яке планує допитати головну редакторку агенції розслідувань «Слідство.Інфо» Анну Бабінець.
04 травня 2020
Світова спільнота повинна рішуче відстоювати свободу преси по всьому світу - тим більше в часи пандемії, коли доступ до інформації може рятувати життя людей.
03 травня 2020
Журналісти та інші працівники медіа виконують важливу роботу із інформування громадськості, тому заслуговують на захист та підтримку.
Свобода слова та вільна преса є невід’ємними складовими міцних демократій, тож потребують надійного захисту.
У Міністерстві закордонних справ України закликали світову спільноту посилити тиск на російську владу для захисту журналістів на тимчасово окупованих територіях України.
3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси. У форматі онлайн пройдуть дискусії та семінари. А ЮНЕСКО дає старт глобальної кампанії в ЗМІ та соцмережах під гаслом «Журналістика без страху та упередженості».
Сьогодні, 3 травня, світова спільнота відзначає Всесвітній день свободи преси.
02 травня 2020
Вільні ЗМІ є запорукою демократії, і в умовах реагування урядами країн на пандемію COVID-19 ЗМІ не повинні стати об’єктом тиску з боку влади.
30 квітня 2020
За фактом побиття журналіста Hromadske Богдана Кутєпова, уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова звернулася до керівництва Національної поліції з проханням щодо неупередженого розслідування.
29 квітня 2020
Столична прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт за фактом перешкоджання роботі журналіста в будинку уряду.
У Росії в 2019 році незалежні журналісти продовжували зазнавати утисків і залякування.
07 квітня 2020
Виконавча група Коаліції за свободу ЗМІ закликала усі держави світу продовжувати захищати вільний доступ до ЗМІ та підтримувати вільний обмін інформацією.
26 лютого 2020
Національна спілка журналістів України перевірятиме всіх кандидатів, які візьмуть участь у місцевих виборах-2020, на предмет перешкоджання журналістській діяльності та тиску на медіа.
12 лютого 2020
Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак запевнив, що в Україні не буде ухвалено законів, які б обмежили свободу слова в країні.
06 лютого 2020
Голову служби безпеки Івана Баканова запросили на позачергове засідання парламентського комітету з питань свободи слова, що відбудеться у понеділок.
05 лютого 2020
5 лютого Комітет Верховної Ради з питань свободи слова розглянув проєкт Закону "Про медіа" (№2693) і альтернативний до нього проєкт Закону "Про медіа в Україні" (№2693-1).
28 січня 2020
Парламентська асамблея Ради Європи відзначила конструктивний підхід України у реагуванні на випадки загроз безпеці журналістів.
16 січня 2020
Інститут масової інформації зафіксував упродовж 2019 року в Україні 243 випадки порушень свободи слова.
20 грудня 2019
Одеські журналісти вважають, що в області відсутні будь-які гарантії їхньої безпечної роботи: на журналістів чинять напади й перешкоджають професійній діяльності.
30 листопада 2019
Володимир Зеленський у п'ятницю, 29 листопада, зустрівся з президентом Радіо Свобода Джеймі Флаєм.
25 листопада 2019
Міністр з питань культури, молоді та спорту Володимир Бородянський заявив, що є прихильником критичного ставлення до влади і щиро цінує засоби масової інформації, які обстоюють таку позицію.
22 листопада 2019
Попри заборону поліцією запланованого ультраправою Націонал-демократичною партією Німеччини мітингу проти критично налаштованих до неї журналістів, суд дозволив проведення акції в суботу.
20 листопада 2019
Рада з питань захисту свободи слова і прав журналістів при Президентові України висловила підтримку журналістам програми розслідувань "Схеми" та засудила розголошення персональних даних працівників проєкту.