Єврокомісія відклала публікацію звіту про свободу ЗМІ і незалежність судів

Єврокомісія відклала публікацію звіту про свободу ЗМІ і незалежність судів

Укрінформ
Єврокомісія відтермінувала публікацію критичного звіту про свободу ЗМІ та незалежність судової влади до того часу, як Європейський парламент проголосує за кандидатуру нового президента ЄК.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico.

У нещодавно опублікованому документі з планування щотижневого засідання колегії Єврокомісії дата публікації звіту перенесена з 3 на 24 липня, коли Європарламент уже затвердить нового голову Єврокомісії.

Цей звіт аналізує, як країни ЄС дотримуються свободи ЗМІ та незалежності судової влади. Очікується, що в ньому буде вказано на нові проблеми з верховенством права в Італії та Словаччині.

Як зазначається, Урсула фон дер Ляєн воліла відкласти публікацію звіту та намагалася уникнути відкритої критики Італії. Видання припускає, що це пов’язано з намірами фон дер Ляєн, яка претендує на переобрання на посаді голови Єврокомісії, заручитись підтримкою італійської прем'єр-міністерки Джорджі Мелоні для висунення своєї кандидатури лідерами ЄС.

Об’єднання ЗМІ впродовж останніх місяців висловлюють застереження щодо загроз свободі слова в Італії, звертаючи увагу на зростання кількості судових позовів проти журналістів з моменту вступу Мелоні на посаду у 2022 році.

Європейський парламент збереться на перше пленарне засідання 16-19 липня. Видання нагадує, що ЄП може проголосувати за повторне призначення Урсули фон дер Ляєн, якщо лідери ЄС висунуть її на засіданні Європейської ради наприкінці червня.

Читайте також: Словаччині важливо розуміти, як у керівництві ЄС буде представлена Центральна Європа - президент

Як повідомлялося, керівники держав та урядів країн ЄС розглянуть кандидатури на посади керівників ключових євроінституцій: Єврокомісії, Європейської ради, Європарламенту та Європейської служби зовнішніх дій.

За повідомленнями європейських ЗМІ, серед європейських лідерів вже майже сформувався консенсус щодо кандидатур майбутніх європейських керівників. Зокрема, Урсула фон дер Ляєн розглядається як найбільш ймовірний кандидат на посаду президента Єврокомісії на другий термін, колишній прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта може перебрати функції президента Європейської ради, прогнозується, що чинна президентка Європарламенту Роберта Мецола збереже свій пост, а чинна прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас може бути призначена на посаду високого представника ЄС із зовнішньої політики.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-