Кращих медиків 2021 року нагородили «Медичним Оскаром»

Кращих медиків 2021 року нагородили «Медичним Оскаром»

Фото
Укрінформ
У Києві відбулася щорічна церемонія нагородження кращих медиків країни "Медичним Оскаром" - відзнаками за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» та «Медаль Святого Пантелеймона».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Це свято (День Святого Пантелеймона - ред.) стає все більш актуальним і доцільним в часи, які переживає весь світ, коли всі повернулися обличчям до медичних працівників. Всі зрозуміли, наскільки важливо, щоб система охорони здоров'я була, щоб система охорони здоров'я могла реагувати на ті загрози, які виникають. Наша держава заборгувала медикам. З надією дивлюся в найближче майбутнє і більш ніж впевнений, що, розпочинаючи з наступного року, у нас в системі охорони здоров'я з'явиться шанс йти вперед і побудувати те, що хочуть наші медики", - сказав на церемонії нагородження міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко

Нагороди отримали 11 медичних працівників. Серед них – професіонали с великим досвідом і молоді амбітні медики, лікарі і медсестри, військові хірурги і педіатри, ті, хто рятує від коронавірусу і хто займається науковими дослідженнями.

Читайте також: На відзнаку «Орден Святого Пантелеймона» подали заявки 450 медиків

Кращих медиків 2021 року нагородили «Медичним Оскаром» / Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Відповідно до вимог, протягом року з-поміж сотень кандидатів було визначено 44 номінанта, серед яких обрали переможців на «Орден Святого Пантелеймона» у таких номінаціях:

Орден Святого Пантелейона в номінації "Найкращий лікар" отримав полковник медичної служби, начальник клініки абдомінальної хірургії Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону Анатолій Ордатій.

Анатолій Ордатій
Анатолій Ордатій

У номінації "Найкращий медичний працівник" орден отримала операційна сестра урологічного відділення клініки урології та нефрології Військово-медичного клінічного центру Південного регіону Галина Адаменко.

Галина Адаменко
Галина Адаменко

У номінації "Новатор охорони здоров’я" орден отримав директор Центру інноваційних медичних технологій НАН України Іван Тодуров.

Іван Тодуров
Іван Тодуров

У номінації "За досягнення в Міжнародному співробітництві в охороні здоров’я" орден отримав професор кафедри пропедевтики внутрішньої медицини № 1 ЛНМУ ім. Данила Галицького Андрій Базилевич.

Андрій Базилевич
Андрій Базилевич

У номінації "Взірець служіння суспільству" орден отримала голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров'я сестра Севастіяна Карвацька.

Севастіяна Карвацька
Севастіяна Карвацька

У номінації "За особистий вагомий внесок у розвиток охорони здоров’я України" (номінація для іноземних громадян з 2019 р.) орден отримав волонтер Нідерландського благод фонду "Україна потребує допомоги" Алдвін Ланенберг.

Алдвін Ланенберг
Алдвін Ланенберг

У цьому році з’явилися дві нові номінації на отримання відзнаки «Орден Святого Пантелеймона» - "Найкращий управлінець у галузі охороні здоров’я» та «Найкращий заклад охорони здоров’я".

Переможцем у номінації "Найкращий заклад охорони здоров’я" стало Волинське обласне територіальне об'єднання захисту материнства і дитинства Волинської ОДА.

Орден у номінації "Найкращий управлінець в галузі охорони здоров'я" отримав директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, Харківська обл., Віктор Забашта.

Віктор Забашта
Віктор Забашта

Разом із орденом переможці отримали і грошові сертифікати на суму 100 тис. грн.

Окремими преміями і Медаллю Святого Пантелеймона нагороджені молоді медики у таких номінаціях - "За лікарське мистецтво", "За турботу і ласку до хворого", "За наукові розробки в медицині".

Так, медаль Святого Пантелеймона в номінації "За турботу і ласку до хворого" отримала - фельдшер, сержант медичної служби ЗСУ, санінструктор медичної роти 72 окремої механізованої бригади ім.Чорних Запорожців Людмила Ясененко.

Людмила Ясененко
Людмила Ясененко

Медаллю Святого Пантелеймона в номінації "За лікарське мистецтво" нагороджено заввідділення лор-патології Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Ігоря Березнюка, в номінації "За наукові розробки в медицині" - доктора меднаук, професора кафедри променевої діагностики, терапії та онкології ОНМедУ Олександра Бондара.

Ігор Березнюк
Ігор Березнюк
Олександр Бондар
Олександр Бондар

Разом із медаллю переможці отримали сертифікати на 50 тис. грн. Також грошовими сертифікатами відзначили тих, хто номінувався на нагороду, але не пройшов конкурсний відбір.

Як повідомив голова Поважної ради відзнаки Василь Князевич, загалом у 2021 році було подано 196 кандидатів на нагороди: «Орден Святого Пантелеймона» - 147, «Медаль Святого Пантелеймона» - 43, на Орден для іноземних громадян – 6.

Василь Князевич
Василь Князевич

Кожен із номінантів пройшов три етапи відбору. Зокрема, Регіональна рада здійснила відбір кандидатів протягом жовтня 2020 року-28 лютого 2021 року в областях та подала по 1 кандидатурі в кожній номінації на розгляд Національній експертній комісії (НЕК). Після розгляду кандидатів від регіональних рад, НЕК обирала 4 кращих у кожній номінації та подала їх на розгляд Поважній раді, яка своєю чергою сьогодні таємним голосуванням обрала лауреатів на присудження відзнаки.

Читайте також: Вадим Бабій, лікар, володар «Медичного Оскара»

Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона» - це найвища громадська нагорода, яка має професійно-фахове спрямування, присуджується за значні результати в галузі охорони здоров’я, у духовному й фізичному розвитку українського суспільства. Відзнака вручається особам, яким притаманні високий професіоналізм, духовно-моральні якості, та які досягли значних особистих результатів у галузі охорони здоров’я, благодійній та громадській діяльності.

Відзнака була погоджена та благословенна предстоятелями найбільших християнських церков України.

Урочиста церемонія нагородження "Медичним Оскаром" щорічно проходить 9 серпня у День Святого великомученика і цілителя Пантелеймона.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-