Конкурс на посаду очільника САП: Ситник вважає, що є спроби тиску

Конкурс на посаду очільника САП: Ситник вважає, що є спроби тиску

Укрінформ
Наразі існують певні спроби тиску на перебіг конкурсу на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Таку думку висловив директор НАБУ Артем Ситник на брифінгу в Укрінформі на тему: “Презентація звіту про діяльність НАБУ і САП у І півріччі 2021 року”.

“Щодо конкурсу на посаду очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. На жаль, хто спостерігає за перебігом цього конкурсу, можна помітити, що певні спроби тиску, впливу на цей конкурс є”, - поінформував директор НАБУ.

Він вважає той факт, що цей конкурс триває більш як рік, недопустимим для того, щоб зберегти та забезпечити незалежність такого антикорупційного органу як САП.

Читайте також: Венедіктова поки не готова прогнозувати, коли оберуть керівництво САП

“Бо природна, законна зміна керівника — це одна із запорук того, що орган, який має вже певні принципи роботи, що він їх не втратить. І дуже погано, що в органу немає керівника вже більше року, постійного керівника, мається на увазі”, - сказав Ситник.

Він заявив, що наразі ситуація із антикорупційною прокуратурою така, що основну частину повноважень керівника антикорупційної прокуратури здійснює генпрокурор.

“А саме однією з основних гарантій (незалежності — ред.) САП є незалежність (цього правоохоронного органу — ред.) саме від генпрокурора і його вказівок по тих справах, які розслідуються антикорупційним бюро. Тому бачимо, що конкурс викликає дуже багато питань, і взагалі знаходиться на паузі. Є два працівники, які пройшли ті етапи (конкурсу — ред.), які були, і зараз чомусь конкурс на паузі, і це також викликає певне занепокоєння”, - заявив Ситник.

Читайте також: Претендентів на керівні посади в САП перевіряють на детекторі брехні

Як повідомляв Укрінформ, конкурс із обрання очільника САП стартував 25 січня. Заступник генерального прокурора – керівник САП Назар Холодницький оголосив про свою відставку 21 серпня 2020 року.

Директор НАБУ Артем Ситник під час форуму Zero Corruption Conference заявив, що затягування конкурсу з обрання голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, який мав завершитися у травні, дуже тривожить, адже це ускладнює роботу Національного антикорупційного бюро та може завдати удару по відносинах України з міжнародними партнерами.

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін 2 червня за результатами перших співбесід, на яких обирають керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заявив, що на засіданні Конкурсної комісії відбулися безпрецедентні порушення порядку проведення конкурсу, а деякі члени комісії реалізують сценарій зриву і дискредитації самого конкурсу. Він також спрогнозував, що через це міжнародні експерти можуть відмовитися від подальшої участі в Конкурсній комісії.

Читайте також: До комісії з обрання керівників САП надійшли 13 скарг кандидатів

16 червня цього року у Посольстві США та Представництві ЄС в Україні наголосили на важливості незалежних відбіркових комісій та ролі міжнародних експертів при обранні керівників антикорупційних та судових органів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-