Президент підписав закон щодо посилення соцгарантій для людей з інвалідністю

Президент підписав закон щодо посилення соцгарантій для людей з інвалідністю

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення соціальних гарантій для людей з інвалідністю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба глави держави.

«Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю» № 1664-ІХ», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що цей документ посилює соціальний захист людей з інвалідністю.

Зокрема, відповідно до закону, такі люди та особи, що їх супроводжують, мають право на першочергове обслуговування в будь-яких касах, а також на всіх підприємствах, в установах та організаціях, що надають послуги населенню.

Також люди з інвалідністю, котрі їдуть на лікування та мають відповідні документи, особи з інвалідністю І групи та особи, що їх супроводжують, мають право на пріоритетне проходження пунктів пропуску через державний кордон України та контрольні пункти в'їзду/виїзду на тимчасово окуповані території (не частіше одного разу на тиждень в один бік).

Читайте також: Президент підписав закон про житло для осіб з інвалідністю

Крім того, дорослі та діти з інвалідністю зможуть отримати реабілітаційну допомогу коштом адміністративно-господарських санкцій і пені, що надійшли до державного бюджету й використовуються Фондом соціального захисту інвалідів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, 15 липня Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає позачергове обслуговування осіб з інвалідністю, їх пріоритетне право на проходження контролю в пунктах пропуску.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-