Сліди «ковідних» препаратів зафіксовані у водах головних річок України — Мінекології

Сліди «ковідних» препаратів зафіксовані у водах головних річок України — Мінекології

Укрінформ
У головних водних басейнах України - Дніпрі, Дністрі та Сіверському Дінці - виявлено наявність у воді залишків медичних препаратів, які застосовуються в лікуванні COVID-19.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" заявив заступник міністра екології та природних ресурсів Михайло Хорєв.

Він повідомив, що недавно було проведено первинний аналіз (скринінг) трьох головних річок, води яких використовуються для водопостачання населення — Дніпра, Дністра і Сіверського Дінця.

Читайте також: Вчені назвали хвороби, які спричинює забруднене повітря

"Перевіряли воду на 3200 речовин — це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 000 речовин — це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднювальні речовини є", — сказав Хорєв.

За його словами, у воді є сліди фармпрепаратів.

"Звідки беруться? Ми з вами вживаємо якісь таблетки, якісь уколи тощо, це все виводитися з організму й рано чи пізно потрапляє у водний об'єкт", — пояснив Хорєв.

Читайте також: Рожеві калюжі на Рівненщині – у ДСНС пояснили причини

Останні тенденції стану води пов'язані з пандемією коронавірусу, стверджують в Мінекології.

"Ковідних" препаратів дуже багато. Те, що входить саме до "ковідного" протоколу, саме ці речовини зараз у нас у воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди", — акцентував Хорєв.

Екологи також з'ясували, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, пестицидів, металів, фосфатів, при цьому у воді фактично немає ртуті.

Водночас Хорєв зауважив, що така тенденція — це не особливість України, у водах Європи та ж проблема.

Читайте також: У США троє вчителів відсудили у хімічного гіганта $185 мільйонів

"У Європі відбувається те саме... Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються у воді — це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди... У Європі є й хороші модернізовані очисні споруди, але є й старі", — додав заступник міністра.

За його словами, скринінг трьох головних водних басейнів показав, що в порівнянні з країнами Європи "у нас не найгірша ситуація".

Як повідомляв Укрінформ, в Україні буде проведено фундаментальний аудит стану питної води, щоб люди знали реальну ситуацію в цій сфері.

Фото: ecology.donoda.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-