У декларації треба буде вказувати про громадянство інших країн - Данілов

У декларації треба буде вказувати про громадянство інших країн - Данілов

Укрінформ
Особи, які згідно із законом щодо запобігання корупції надають щорічну декларацію, обов’язково вказуватимуть інформацію стосовно наявності громадянства інших країн чи посвідки на проживання.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це за підсумками засідання РНБО заявив Секретар Радбезу Олексій Данілов.

«Друге питання, яке розглядалось (на засіданні РНБО – ред.) - про додаткові заходи координації, реалізації державної політики у сфері громадянства. Ви знаєте, що у нас було прийнято рішення стосовно завдання Кабінету Міністрів до певного періоду розглянути це питання і запропонувати законопроєкт для розгляду у Верховній Раді. Спливає термін у вересні місяці. Ми в це рішення внесли певне доповнення. Воно стосується того, що на сьогоднішній день ті люди, які заповнюють декларацію згідно із законом про запобігання корупції, мають обов’язково, там буде додана обов’язкова графа - стосовно того, чи мають ці люди громадянства інших країн або посвідку на проживання в тій чи іншій країні. Це буде обов’язково безпосередньо для тих громадян, які заповнюють ці декларації. Таких громадян у нас близько одного мільйона на рік. І це буде обов’язково для всіх», - зазначив Данілов.

Він також відзначив, що у разі ухвалення парламентом так званого закону «про олігархів», останні так само зобов’язані будуть вказувати інформацію про наявність громадянства інших країн.

«Якщо ВР прийме закон про олігархів, вони так само мають заповнити декларацію і вказувати своє громадянство, у разі наявності у них іншого громадянства», - повідомив Данілов.

Читайте також: Разумков підписав закон про брехню в деклараціях з пропозиціями Президента

Як повідомлялось, 2 червня Президент Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт №5599 "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". 4 червня Зеленський заявив, що у разі намагань провалити законопроєкт про деолігархізацію це питання буде винесено на всеукраїнський референдум.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-