
Ексдепутат Ляшко підробив лотерейний білет із виграшем - Новіков
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявляє, що колишній народний депутат Олег Ляшко підробив лотерейний білет із виграшем 571 тис. грн.
19 лютого 2021
Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков заявляє, що колишній народний депутат Олег Ляшко підробив лотерейний білет із виграшем 571 тис. грн.
18 лютого 2021
Новопризначений суддя Конституційного суду Віктор Кичун задекларував 1,373 мільйона гривень доходів за 2019 рік.
16 лютого 2021
Верховна Рада внесла до порядку денного п'ятої сесії 115 законопроєктів.
08 лютого 2021
У січні українці подали 13 тис. декларацій про майновий стан і доходи та задекларували отримані в 2020 році доходи на загальну суму 2,8 млрд грн.
03 лютого 2021
Народний депутат від партії ОПЗЖ Тарас Козак, на якого 2 лютого було накладено санкції, ще 28 січня найняв послуги з охорони за 176 тис. грн.
02 лютого 2021
Понад 10 тисяч чиновників уникли відповідальності через рішення КСУ від 27 вересня 2020 року попри закон, який відновив кримінальну відповідальність за умисне неподання декларації та умисне декларування недостовірних відомостей.
27 січня 2021
Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону, який передбачає повернення покарання у вигляді обмеження або ж позбавлення волі за недостовірне декларування та неподання декларації.
Президент Володимир Зеленський рішення Ради національної безпеки і оборони щодо схвалення законопроєкту про посилення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації.
15 січня 2021
Національне агентство з питань запобігання корупції розробило мапу антикорупційних уповноважених, до яких можна звернутися за допомогою для заповнення щорічної декларації.
14 січня 2021
Національне агентство з питань запобігання корупції надало роз'яснення, як під час карантину отримати онлайн необхідні для заповнення декларації дані.
07 січня 2021
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) надало роз'яснення, як держслужбовцям вказувати у деклараціях отримані ними за минулий рік подарунки.
06 січня 2021
Єдиний державний реєстр декларацій осіб, який НАЗК оновило наприкінці 2020 року, став більш зручним і зрозумілим для користувачів, а робота з ним - комфортною як для суб’єктів декларування, так і для користувачів його публічної частини.
У Національному агентстві з питань запобігання корупції роз`яснили, які декларації можуть визнані ризиковими та потрапити під перевірку.
04 січня 2021
На відновлення репутації Конституційного Суду як органу, втраченої внаслідок політичних заяв щодо діяльності суду та голови КС, знадобиться багато часу та зусиль, вважає голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко.
02 січня 2021
Новообраний Чернівецький міський голова Роман Клічук вперше оприлюднив декларацію про доходи за 2019 рік. У документів він задекларував понад два гектари землі, два житлових будинки, дорогий Mercedes, яхту та мільйони гривень готівкою.
01 січня 2021
В Україні 1 січня розпочинається кампанія декларування майна і доходів.
31 грудня 2020
31 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відновило роботу Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Реєстру декларацій).
30 грудня 2020
Національне агентство з питань запобігання корупції встановлюватиме порушення щодо неподання або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані лише щодо тих змін, які виникли з 30 грудня 2020 року.
Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо забезпечення збору даних та інформації, необхідних для декларування окремих об’єктів оподаткування.
Закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції" який відновлює повноваження НАЗК, набрав чинності 30 грудня.
29 грудня 2020
Рада національної безпеки і оборони схвалила законопроєкт щодо посилення відповідальності за недостовірне декларування, який після доопрацювання Президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний.
В Україні до кінця року можливі обмеження доступу до Єдиного державного реєстру декларацій осіб у зв’язку з його модернізацією.
28 грудня 2020
Верховна Рада звернеться до Конституційного Суду у зв'язку з відмовою суду задовольнити клопотання про роз'яснення рішення КСУ щодо антикорупційного законодавства.
Унаслідок рішення Конституційного Суду від 27 жовтня 2020 року, ще шість топ-чиновників, серед яких двоє народних депутатів, двоє суддів, один з яких - суддя КСУ, один міський голова та один слідчий ДБР, уникли відповідальності за недостовірне декларування.
25 грудня 2020
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо відновлення інституційного механізму запобігання корупції», який парламент ухвалив 15 грудня.
23 грудня 2020
Президент підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації.
21 грудня 2020
До Конституційного Суду надійшло клопотання про роз'яснення виконання рішення суду від 28 жовтня, яким скасовано кримінальну відповідальність за недостовірне декларування і контрольні повноваження НАЗК.
18 грудня 2020
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закони, необхідні для відновлення повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) і направив їх на підпис Президентові.
12 грудня 2020
Українська влада вже частково врахувала висновок Венеційської комісії щодо розв'язання конституційної кризи в Україні, яка виникла через скасування антикорупційного законодавства рішенням Конституційного суду.
Після ухвалення Конституційним Судом рішення щодо електронного декларування Національне антикорупційне бюро закрило близько 100 справ, які перебували на стадії досудового розслідування.
11 грудня 2020
Висновки Венеційської комісії та Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи свідчать, що рішення Конституційного Суду України від 27 жовтня щодо електронного декларування є легітимним і підлягає безумовному виконанню з боку держави.
Господарський суд міста Києва розглянув черговий позов ТОВ «Алтаюр», що є колишнім власником серверів Рестру декларацій, до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), і відмовив у задоволенні позову в повному обсязі.
10 грудня 2020
Європейська комісія "За демократію через право” (Венеційська комісія) у своєму висновку підкреслила, що парламент і виконавча влада в Україні мають поважати роль Конституційного Суду.
У проекті висновку Венеційської комісії вказано, що покарання у вигляді позбавлення волі за умисне неподання декларації та умисне подання недостовірних відомостей з певної межі має бути збережене.
Комітет Верховної Ради з питань антикорупційної політики рекомендував парламенту ухвалити ухвалити законопроєкти про відновлення повноважень НАЗК та особливостей складання протоколу щодо суддів.
Висновок Венеціанської комісії про рішення Конституційного суду України від 27 жовтня 2020 року щодо функціонування антикорупційних органів дозволяє кожній із груп впливу трактувати його на свою користь.
Голова Венеційської комісії Джанні Букіккіо назвав прикрим рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, що передбачає покарання за недостовірне декларування.
08 грудня 2020
Робоча група ВР із врегулювання конституційної кризи зареєструвала у парламенті два законопроєкти, спрямовані на відновлення інституційного механізму запобігання корупції та особливостей складення протоколу про адмінправопорушення стосовно судді та судді КСУ..
Конституційну кризу, спричинену «розвалом» антикорупційної системи в Україні, долаємо ціною суттєвих пом'якшень. Як розвиватимуться події далі - є варіанти...
07 грудня 2020
Якщо Президент не накладе вето на компромісний закон №4460-д, яким Рада не передбачила тюремну відповідальність за недостовірне декларування, антикорупційні органи в Україні перетворяться в структури, які розслідують проступки, а не злочини.
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування
04 грудня 2020
Голова НАЗК Олександр Новіков надіслав офіційний лист до Президента України Володимира Зеленського щодо законопроекту № 4460-д, який сьогодні прийняла Верховна Рада України.
Ухвалений Верховною Радою закон про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування є тимчасовим компромісним варіантом.
Чиновники, які збрехали в деклараціях цього року, не уникнуть відповідальності.
Ухвалений 4 грудня парламентом закон про поновлення покарання за недостовірне декларування буде переданий на підпис Президентові на початку наступного тижня.
Верховна Рада ухвала за основу та в цілому законопроєкт, яким поновила відповідальність за недостовірне декларування.
Верховна Рада почала розглядати законопроєкт №4460-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".
03 грудня 2020
Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія не виключає, що Верховна Рада ухвалить законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірне декларування вже у п'ятницю, 4 грудня, якщо комітет прийме відповідне рішення.
Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності узгодив компромісний законопроєкт щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації і рекомендував парламенту ухвалити його за основу та в цілому.
Керівництво Верховної Ради і представники парламентських фракцій обговорили з послами країн G7 відновлення системи електронного декларування в Україні.
02 грудня 2020
Рецептів виходу із ситуації запропоновано чимало. У парламентських комітетах тим часом триває обговорення компромісного законопроєкту
Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності відклав розгляд законопроєкту щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації до 3 грудня.
На нараді Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з керівниками парламентських фракцій і груп домовлено, що законопроєкт про відновлення відповідальності за недостовірне декларування або його відсутність буде винесений на розгляд ВР у четвер, 3 грудня.
Національне агентство з питань запобігання корупції назвало ТОП-10 своїх досягнень у контексті очікуваного розгляду Верховною Радою законопроєкту про відновлення кримінальної відповідальності за умисне декларування недостовірної інформації.
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков заявив, що депутатські фракції мають три позиції щодо рішення Конституційного суду України.
Норма про ув’язнення за недостовірне декларування статків посадовців виявилася неефективною і фактично не працює.
01 грудня 2020
Лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія вважає, що неповернення відповідальності за недостовірні відомості в декларації до кінця року звільнить від необхідності подавати електронні декларації понад мільйон осіб.
У зв'язку з визнанням неконституційності норми про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування вже закрито 103 кримінальні провадження.
Розроблений робочою групою законопроєкт №4441 не передбачає позбавлення волі ані за умисне декларування недостовірної інформації, ані за умисне неподання декларації.
30 листопада 2020
Робоча група Верховної Ради з врегулювання конституційної кризи зареєструвала законопроєкт щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання декларації суб’єктом декларування.