Рада ЄС офіційно додала Україну до «зеленого списку» країн

Рада ЄС офіційно додала Україну до «зеленого списку» країн

Укрінформ
Рада ЄС додала Україну до списку країн, з якими державам-членам Євросоюзу рекомендовано поступово знімати обмеження на «несуттєві» подорожі, що були пов’язані із пандемією COVІD-19.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті Європейської Ради.

«Після огляду відповідно до рекомендацій щодо поступового скасування тимчасових обмежень для несуттєвих подорожей до ЄС, Рада ЄС оновила список країн, спеціальних адміністративних регіонів та інших установ та територіальних влад, для яких обмеження на подорожі мають бути скасовані. Як відзначається, Руанда і Тайвань були видалені з цього переліку, та Україна була включена до переліку», - йдеться у повідомленні.

Як виходить з рекомендацій Ради ЄС, цей лист буде продовжувати регулярно переглядатися, і, за необхідністю, оновлюватися.

Читайте також: Шмигаль підтвердив, що Євросоюз вніс Україну до «зеленого списку»

На основі критеріїв та умов, які визначаються цими рекомендаціями, з 15 липня 2021 року країни-члени мають поступово скасовувати обмеження на подорожі на зовнішніх кордонах для мешканців таких країн: Албанія, Вірменія, Австралія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Бруней Даруссалам, Канада, Ізраїль, Японія, Йорданія, Ліван, Чорногорія, Нова Зеландія, Катар, Республіка Молдова, Республіка Північна Македонія, Саудівська Аравія, Сербія, Сингапур, Південна Корея, Україна, Сполучені Штати Америки, Китай (на основі підтвердженої взаємності).

Ці рекомендації стосуються також адміністративних регіонів Китаю Гонконг та Макао, а також Тайваню й Косова.

Громадяни Андорри, Монако, Сан-Марино та Ватикану мають вважатися громадянами ЄС в контексті виконання цих рекомендацій.

Критерії, за якими визначається готовність третіх країн для поступового скасування обмежень на подорожі до ЄС, були уточнені 20 травня 2021 року, та враховують поточний епідеміологічний стан та загальні зусилля у боротьбі з COVID-19, а також надійність та відповідність статистичної інформації, що надається країнами. Важливим фактором для такого скасування обмежень залишається принцип взаємності.

Країни, що асоційовані до Шенгенської зони – Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія і Швейцарія, - також беруть участь у реалізації цих рекомендацій.

Читайте також: Угорщина дозволила транзит до Австрії українцям, які подорожують поїздом

Як повідомлялося у 30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендації щодо поступового скасування тимчасових обмежень на несуттєві подорожі до ЄС та визначила перелік країн, на які поширюються такі рекомендації. Цей перелік переглядається Радою ЄС кожні два тижні та уточняється.

Рекомендації ради ЄС не є юридично зобов’язуючим документом. Національна влада країн-членів несе відповідальність за виконання змістовної частини цих рекомендацій. Вона може, в умовах прозорості, лише поступово скасовувати обмеження на подорожі для країн, що включені до переліку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-