НАЗК просить звільнити суддю КСУ за «погрози французькою» та неетичну поведінку

НАЗК просить звільнити суддю КСУ за «погрози французькою» та неетичну поведінку

Укрінформ
Національне агентство з питань запобігання корупції звернулося до Постійної комісії з питань регламенту та етики Конституційного Суду щодо неетичної поведінки судді КС Ігоря Сліденка, яка є підставою для звільнення його з посади.

Як передає Укрінформ, про це НАЗК повідомило у Фейсбуці.

Як пояснили в Нацагентстві, "27 жовтня 2020 року відразу після голосування за неконституційність е-декларування суддя Сліденко написав лист працівнику НАЗК.

За декілька тижнів до цього саме цей працівник склав щодо судді протокол, оскільки останній не подав декілька повідомлень про суттєві зміни в майновому стані.

Читайте також: КСУ відмовився залучити Президента до участі у розгляді «земельної справи»

Лист було написано французькою мовою з офіційної адреси судді slidenko@ccu.gov.ua

Його переклад наступний: "А тепер, сказав Атос, загортаючись у плащ і надягаючи капелюха, тепер, коли я вирвав у тебе зуби, гадюко, кусайся, якщо зможеш! Олександр Дюма. Три мушкетери. P.S. Тож мерсі, панове, і передайте мій привіт пану Н.".

Поміж інших причин звернення у НАЗК назвали підготовку суддею рішення КСУ про неконституційність е-декларування в умовах конфлікту інтересів, що визнано ним самим; чисельні заяви Сліденка у ЗМІ, які порушують етичні принципи.

Читайте також: НАЗК пояснило, чому суд закрив одну зі справ Тупицького

Детальніше із порушеннями у НАЗК запропонували ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3dWveF3.

Як нагадали у НАЗК, міжнародні акти визначають, що "суддя має дотримуватися високих стандартів поведінки та не вчиняти дій, які підривають авторитет правосуддя".

Крім того, у НАЗК зауважили, що 8 жовтня 2020 року Сліденко подав заяву про звільнення самостійно, однак до сьогодні КСУ не прийняв рішення щодо цієї заяви.

"А отже, на підставі ст. 21 Закону України "Про КСУ" НАЗК просить Постійну комісію з питань регламенту та етики КСУ притягнути Сліденка до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення його з посади судді КСУ", - ідеться в повідомленні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-