В Україні не вистачає близько 2,5 тисяч суддів — Веніславський

В Україні не вистачає близько 2,5 тисяч суддів — Веніславський

Укрінформ
В Україні не вистачає близько 2,5 тисяч суддів, до кінця року кількість вакансій ще збільшиться.

Про це у програмі "На самом деле: Украина" телеканалу "Дом" заявив представник президента України в Конституційному суді Федір Веніславський, передає Укрінформ.

"Дійсно, близько 2,5 тис. вакансій вже, і до кінця року їх кількість збільшиться. Якраз протидії, які в залі Верховної Ради надавали наші політичні опоненти, свідчать про їхню зацікавленість в тому, щоб судова влада якомога довше залишалася в такому незаповненому, підвішеному стані", — сказав він.

Читайте також: Звільнення судді КСУ Касмініна: суд оголосив перерву до 9 вересня

Веніславський переконаний, що в Україні дуже багато якісних і порядних юристів, тому вакансії вдасться заповнити.

"І конкурси на посади суддів Апеляційного суду, Верховного суду свідчать про те, що професія судді на сьогоднішні є досить зажаданою, враховуючи й фінансову складову, і соціальні гарантії. Тому я впевнений, що вакансії будуть заповнені досить швидко професійними суддями", — зазначив він.

Читайте також: Штати та ЄС вітають закон про відновлення роботи ВККС: на черзі - Вища рада правосуддя

Веніславський наголосив, що головне в цьому процесі — забезпечити абсолютну довіру до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, "яка буде якраз займатися кваліфікаційним оцінюванням і перевіркою професійної компетентності судді".

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 29 червня, Верховна Рада ухвалила закон щодо відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, який передбачає вирішальну роль міжнародних експертів у її формуванні.

Зокрема, у законі враховано рекомендацію від Венеційської комісії про те, щоб вирішальний голос під час перевірки кандидатів на доброчесність був за міжнародними експертами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-