Сталкерам може «світити» тюрма за проникнення в зону ЧАЕС — Рада зробила перший крок

Сталкерам може «світити» тюрма за проникнення в зону ЧАЕС — Рада зробила перший крок

Законопроєкт
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, яким передбачається встановлення покарання у вигляді штрафів, обмеження або позбавлення волі за незаконне проникнення в зону відчуження.

Як передає кореспондент Укрінформу, за відповідний законопроєкт №4156 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення" проголосували 269 народних депутатів.

"Метою прийняття акта є забезпечення дотримання вимог режиму радіаційної безпеки і посилення відповідальності за їх порушення", — йдеться у пояснювальній записці.

Читайте також: У Чорнобильській зоні затримали подружжя «сталкерів» з Рівненщини

Так, законопроєкт, зокрема, передбачає, що проникнення в зону відчуження чи зону безумовного (обов’язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу, самовільне поселення у них або знищення, пошкодження чи перенесення знаків радіаційного забруднення або огорожі зазначених зон карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 42 500 грн) або обмеженням волі на строк від одного до трьох років.

Переміщення в будь-який спосіб за межі зони відчуження чи зони безумовного відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю продуктів харчування рослинного і тваринного походження, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин або будь-яких інших об’єктів також карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 грн до 42 500 грн) або обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Читайте також: Чорнобильську зону потрібно розділити й посилити покарання для сталкерів - Мінекології

Окрім цього, придбання з метою використання або збуту продуктів харчування, промислової або іншої продукції, якщо факт їх походження із зони відчуження чи зони безумовного відселення, заздалегідь відомий винній особі, карається штрафом від однієї тисячі двохсот до двох тисяч шестисот неоподатковуваних мінімумів (від 17 000 грн до 44 200 грн) або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Дії, зазначені вище, вчинені службовою особою або повторно, а також якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-