Навіть високий рівень антитіл не рятує від повторного зараження «короною» - Голубовська

Навіть високий рівень антитіл не рятує від повторного зараження «короною» - Голубовська

Укрінформ
Вірогідність захворіти на COVID-19 зберігається навіть у разі високого рівня антитіл до коронавірусу.

Про це в коментарі для Телегерам-каналу «Коронавірус інфо» сказала доктор медичних наук, лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська, передає Укрінформ. 

«Явне клінічне захворювання на COVID-19 виникає не у всіх. Дехто відчуває лише легке погіршення здоров’я, наприклад, нежить. Однак у подальшому виявляється, що у них рівень антитіл до COVID-19 досить високий. Якщо людина імунна, то ймовірність захворіти все одно залишається, але важкий перебіг розвинутися не повинен. Втім, майбутньої осені ситуація може суттєво змінитися», - зазначила Голубовська.

Читайте також: Повторно заразитися COVID-19 можна через півтора місяця – Центр здоров’я

За її словами, раніше медична спільнота вважала, що третя хвиля COVID-19, за аналогією з епідемією «іспанки», буде легшою, ніж дві попередні. «Але вірус отримав клінічно значущі мутації, тому прогнозувати подальший хід пандемії COVID-19 вкрай важко», - додала Голубовська.

Читайте також: Ольга Голубовська, інфекціоністка, докторка медичних наук

Як передає Укрінформ, 19 квітня міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомляв, що Україна пройшла пік третьої хвилі коронавірусу, проте в майбутньому їй загрожує новий штам - так звана подвійна мутація.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-