Навчання та культура: на реінтеграцію молоді з окупованих територій спрямують 130 мільйонів

Навчання та культура: на реінтеграцію молоді з окупованих територій спрямують 130 мільйонів

Укрінформ
Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування 130 млн грн на реінтеграцію молоді з тимчасово окупованих територій.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

"130 млн гривень буде спрямовано на реінтеграцію молоді з ТОТ. Відповідну бюджетну програму «Забезпечення реінтеграції молоді з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» було затверджено сьогодні, 21 квітня 2021 року, на засіданні Кабінету Міністрів України", - йдеться у повідомленні.

Головним розпорядником коштів визначено Мінреінтеграції.

Читайте також: Мінреінтеграції перерахувало ₴1,5 мільйона родинам українців, які перебувають у полоні РФ

«Реінтеграція молоді з тимчасово окупованих територій України є одним з пріоритетних напрямків діяльності нашого Міністерства. Сьогодні ми закладаємо процеси, які безумовно впливатимуть на миробудування в майбутньому. Освіта є основою національної безпеки. Тому, формуючи та реалізуючи політику по відношенню до молоді з ТОТ, ми в першу чергу враховуємо інтереси тих, хто був позбавлений доступу до освітнього, культурного, мовного простору України. Заради спільної ідеї, заради майбутнього України, ми рухаємось вперед», - сказала заступниця міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Інна Драганчук.

Читайте також: Для залучення інвесторів на Схід України потрібні три умови – Резніков

Зокрема, передбачається, що ці бюджетні кошти будуть спрямовані на декілька напрямків. Серед них - підготовка, забезпечення та проведення безоплатного навчання на курсах (відділеннях) з підготовки до вступу до українських державних закладів вищої освіти молоді з тимчасово окупованих територій, яка отримала середню освіту.

Також йдеться про організацію та виконання програм, реалізацію проєктів та здійснення заходів, спрямованих на особистісний та патріотичний розвиток молоді; організацію та виконання програм, спрямованих на збереження, дослідження, розвиток та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей, історії, мов, літератур, різних видів та жанрів мистецтв, зокрема, корінних народів України; організацію та проведення інформаційних, комунікаційних кампаній, реалізація проєктів, здійснення культурно-мистецьких, спортивних та інших заходів, у тому числі фестивалів, змагань, спрямованих на інтеграцію молоді.

Читайте також: Резніков розповів про створення «поясу успішності» на сході України

Крім того, кошти спрямовуватимуть на організацію та проведення консультацій, конференцій, форумів та засідань за круглим столом, у тому числі із залученням українських та міжнародних експертів, з метою формування та реалізації політики безпечної реінтеграції молоді тощо.

У Мінреінтеграції сподіваються, що ця бюджетна програма сприятиме розв'язанню проблеми реінтеграції та дозволить створити відповідні умови для мотивації молоді з ТОТ переїхати до інших регіонів України та стати повноцінними носіями української ідентичності та європейських цінностей.

Реалізація відповідної бюджетної програми, зокрема, здійснюватиметься в рамках Національної молодіжної стратегії до 2030 року, затвердженої Указом Президента України від 12 березня 2021 року № 94/2021.

Як повідомлялося, цьогоріч Мінреінтеграції планує запустити пілотний проєкт, який передбачає проведення курсів із підготовки до вступу до державних закладів вищої освіти для молоді з ТОТ зі стипендіальним забезпеченням.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-