Для залучення інвесторів на Схід України потрібні три умови – Резніков

Для залучення інвесторів на Схід України потрібні три умови – Резніков

Укрінформ
Для залучення інвесторів на підконтрольну Україні частину Донецької та Луганської областей потрібні три умови: інфраструктура, ринок збуту і трудові ресурси.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" повідомив віцепрем'єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає Укрінформ.

Урядовець зауважив, що минулої осені зустрічався з заступником держсекретаря США Стівеном Біганом, який до цього був віцепрезидентом Ford Motor Company, і запитав його, що б могло привабити американських бізнесменів для вкладання інвестицій в Україну.

"Він (Біган - ред.) відразу говорить: "У мене три питання до тебе буде. Перше — це інфраструктура, друге — це ринок праці (тобто робочі руки, хто буде працювати на підприємствах) і третє — це ринок збуту. Ось якщо ти мені даєш відповіді на всі питання, вважай, що отримав мій позитив", — згадує віцепрем'єр-міністр.

Читайте також: На розмінування окупованого сходу України піде до 30 років – Резніков

У цьому контексті Резніков наголосив, що трудовий потенціал у Донецькій та Луганській областях є, бо тут живуть "люди, які звикли працювати, це висококваліфіковані фахівці".

"Я вже не кажу про 400 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які проживають тільки на (підконтрольній владі - ред.) території Донецької та Луганської областей. З 1,5 млн переселенців 400 тис. живе там. Тобто це люди, які перетнули лінію зіткнення, тікали від війни й залишилися. Вони хочуть працювати, їм потрібна робота. Тобто щодо ринку праці питань немає", — пояснив віцепрем'єр.

Ринок збуту для підприємств інвесторів він бачить у країнах Європейського Союзу.

Читайте також: Держава продовжить інвестувати кошти у прифронтові райони — Резніков

"Не треба будувати в Китаї завод, щоб потім під час пандемії коронавірусу хапатися за голову і говорити: маски не можемо привезти, ШВЛ не можемо привезти та інше... Європейці й інший світ зрозуміли, що будувати заводи в Китаї — далеко, виявляється. Ми говоримо: будь ласка, будуйте у нас. У нас трудові ресурси є, інфраструктура є", — сказав Резніков.

Водночас як приклад розвитку інфраструктури він навів активне будівництво в Донецькій та Луганській областях доріг високої якості.

"Всі європейські гості, які приїжджають, говорять "вау". Торік відбувся візит в Україну президента Швейцарії Сімонетти Соммаруги (разом з главою Української держави вона відвідувала й Схід України. — ред.). Я теж був у складі української делегації. Пані президент вийшла на ці дороги, на цю підсвітку і каже: "Ну це не гірше, ніж у Швейцарії", — навів приклад віцепрем'єр-міністр.

Читайте також: Росія не піде на повномасштабне вторгнення в Україну – Резніков

Він зазначив, що залишилося одне завдання інфраструктурного характеру — побудувати або відкрити аеропорт в Донецькій або Луганській області. Нині спеціальна робоча група аналізує найкраще місце розташування аеропорту, передусім з точки зору безпеки. Також вивчається досвід інших країн.

"Ми зараз аналізуємо, як це влаштовано в інших містах світу, де теж напружена військова ситуація. Наприклад, як заходять на посадку літаки в Ізраїлі або в Багдаді. Ми вивчаємо цей досвід, дивимося на нашу ситуацію і шукаємо рішення. Може, перевозити хоча б не карго-вантажі, а менші обсяги. Хоча б створити умови для малої моторної авіації, що відразу б пожвавило потік — як вантажний, так і пасажирський, туристичний", — резюмував Резніков.

Читайте також: Резніков прогнозує «тектонічні зміни в Росії» вже цьогоріч

Як повідомлялося, раніше Резніков заявляв, що основна ідея відновлення Донецької та Луганської областей — створення "поясу успішності". До її реалізації будуть залучені чотири джерела фінансування, у тому числі інвестиції закордонних партнерів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-