Резніков розповів про створення «поясу успішності» на сході України

Резніков розповів про створення «поясу успішності» на сході України

Укрінформ
Для відновлення і розвитку економіки Донецької та Луганської областей планується залучити чотири джерела фінансування, а кінцевою метою є створення "поясу успішності" у регіоні.

Про це в ефірі телеканалу "Дом" розповів віцепрем'єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає Укрінфом.

Урядовець повідомив, що на ліквідацію наслідків російської агресії на Сході України необхідно 21 млрд доларів.

"Цю цифру ми заявили, посилаючись на дослідження Віденського міжнародного інституту економіки. Передбачено, що стільки коштів потрібно буде Україні на відновлення зруйнованої економіки у зв'язку з окупацією тільки частини Донецької та Луганської областей. Це навіть без Криму", — пояснив він.

Читайте також: На розмінування окупованого сходу України піде до 30 років – Резніков

За словами Резнікова, уряд розглядає чотири джерела фінансування відновлення територій: власний бюджет, донорська допомога, зовнішні кредити та інвестиції.

"Свого бюджету нам не вистачить. Донорські варіанти допомоги завжди локальні, точкові, невеликі. Тому потрібно створити умови, щоб додався четвертий ресурс — інвестор", — пояснив віцепрем'єр.

Він зауважив, що залучати інвесторів будуть для реалізації головної ідеї — створити "пояс успішності" на підконтрольній Україні частині Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Після деокупації Криму та Сходу російських «переселенців» видворять – Резніков

"Грошей у світі сьогодні багато, дешевих. Люди шукають, куди їх вкласти... Якщо ми запропонуємо більш пільгові та успішні умови, то ті, хто займається ризиковим капіталом, вони зайдуть. Тому що в більш ризикових умовах вони можуть більше заробити. Питання маржинальності", — вважає урядовець.

Тому, за його словами, завдання уряду — створити умови, які залучать інвесторів. Зокрема, враховуються чотири основні моменти. По-перше, інвестиції мають бути застраховані від військових і політичних ризиків.

"Є ідея створення страхового фонду, в який частину грошей покладе держава, а частину грошей додадуть саме донори, західні партнери. І це буде забезпечувати покриття страхових ризиків. Прилетів, не дай бог, снаряд, — підприємець отримає компенсацію", — зазначив Резніков.

Читайте також: Держава продовжить інвестувати кошти у прифронтові райони — Резніков

Крім того, за його словами, необхідна імплементація можливості роботи філій Міжнародної торгової палати (ICC), міжнародних комерційних арбітражів, яким буде піддано всі спори, які виникатимуть з інвесторами.

Водночас ідеться про скорочення адміністративних процедур, бюрократизму для полегшення роботи бізнесу, прискорення процедури відкриття підприємств тощо.

Нарешті, четвертий аспект - це орієнтованість на малий та середній бізнес. "Зрозуміло, що безпосередньо поблизу лінії зіткнення ніхто не буде будувати великий завод. Тому наша ставка — на малий та середній бізнес. І мої комунікації з польськими, турецькими та іншими партнерами свідчать про те, що це дуже успішне розв'язання. Ось польська економіка настільки гнучка, настільки пластична, що навіть в епоху коронавірусу вона вистояла і зберігає позитивну динаміку. І турецький підхід — це теж середній та малий бізнес", — зазначив віцепрем'єр.

Читайте також: Резніков - про воду для Криму: Погрози Росії подати позови викликають сміх

Він уточнив, що спочатку ідею щодо створення "поясу успішності" втілюватимуть на підконтрольній Україні частини Донецької та Луганської областей. А після повернення до складу України тимчасово окупованих територій проєкт реалізують і на решті частини регіону.

Резніков додав, що уряд уже затвердив концепцію економічного розвитку Донецької та Луганської областей, на її підставі зараз формується стратегія, "і фіналом буде пакет законопроєктів у парламенті".

Фото: Макс Левін, LB.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-