Виставка, конференція і не тільки: що готує МКІП до 35-х роковин «Чорнобиля»

Виставка, конференція і не тільки: що готує МКІП до 35-х роковин «Чорнобиля»

Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики готує заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Як передає Укрінформ, про це йшлося під час засідання Організаційного комітету, повідомляє пресслужба МКІП.

«Чорнобиль — набагато більше, ніж просто катастрофа. Ми маємо переосмислити його вплив на Україну. Адже трагедія незабаром стала темою для дискусій щодо прав людини, прав громадян, демократії та збереження природи. Після 26 квітня 1986 року світ розділився на «до» і «після». Сподіваємось, що план заходів з відзначення 35-ї річниці допоможе досягти нашої майбутньої мети — підняти питання важливості меморіалізації Чорнобилю. А також внесення Зони Відчуження до світової спадщини ЮНЕСКО, що надасть можливість продемонструвати всьому світу вагу цієї спадщини та зберегти її для майбутніх поколінь», - сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Під час засідання Ткаченко повідомив про заходи, які готує МКІП до 35-ї річниці Чорнобильської трагедії.

Зокрема, триває підготовка Всеукраїнської конференції “Критерії видатної універсальної цінності для номінування Чорнобильської зони до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, яку планують провести у травні 2021 року. В рамках Міждисциплінарного форуму “Зона (не) відчуження” Міністерством підготовлена комплексна концепція комеморації Чорнобильської зони, яка має бути презентована та обговорена на онлайн-форумі 21-23 квітня.

Читайте також: До роковин Чорнобильської катастрофи на Українському домі покажуть світловий перформанс

Також, за словами Ткаченка, МКІП пропонує включити загоризонтну радіолокаційну станцію “Дуга” до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією національного значення. Планується, що таке рішення буде прийнято урядом вже найближчим часом.

Як повідомляється, безпосередньо 26 квітня на території ВДНГ відбудеться відкриття експозиції “#35_років_уроків”. Її запуск у відкритому режимі стане можливим у разі послаблення обмежувальних заходів, запроваджених із метою запобігання розповсюдження СОVID-19.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів затвердив план заходів, пов'язаних із відзначенням 26 квітня 2021 року 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-