
Уряд затвердив заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи
Кабінет Міністрів затвердив план заходів, пов'язаних з відзначенням 26 квітня 2021 року 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.
24 лютого 2021
Кабінет Міністрів затвердив план заходів, пов'язаних з відзначенням 26 квітня 2021 року 35-х роковин Чорнобильської катастрофи.
19 лютого 2021
Чорнобильська зона відчуження отримала офіціальний логотип. Його розробляла українська креативна агенція, відомим проєктом якої є брендинг Ukraine Now.
17 лютого 2021
Тридцятип'ятирічна річниця Чорнобильської катастрофи стане початком великої програми з меморіалізації зони.
16 лютого 2021
Україну мало знають у Японії, серед упізнаваних об’єктів жителі цієї країни називають Софійський собор, Майдан, фільм Олександра Довженка “Земля”, борщ і козаків.
02 лютого 2021
В Україні до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи проведуть соцкампанію на телебаченні та відкриють виставку на Хрещатику.
23 грудня 2020
Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб».
14 грудня 2020
У зону відчуження з робочою поїзкою прибула урядова делегація на чолі з міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським, які вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Наразі в нашій країні закон щодо соцзахисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, держава не виконує в повному обсязі.
09 грудня 2020
Президент Володимир Зеленський підписав указ «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи».
24 вересня 2020
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо гарантування справедливого та гідного розміру пенсійного забезпечення учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і потерпілим особам (№4146).
19 вересня 2020
У стінах Мистецького Арсеналу 31 жовтня та 1 листопада відбудеться прем’єра оперного проєкту "Чорнобильдорф".
22 червня 2020
Галузевий державний архів Служби безпеки України та Український інститут національної пам’яті презентували другу книгу збірника «Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії».
09 червня 2020
Галузевий державний архів СБУ випустив нове видання - другий збірник "Чорнобильського досьє КҐБ".
20 травня 2020
Спілка українців у Португалії написала листа міністру освіти країни щодо помилки в шкільному підручнику в інформації про аварію на Чорнобильській АЕС: у виданні Чорнобиль віднесено до Росії.
06 травня 2020
Кабінет міністрів встановив розмір грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам у 2020 році для оздоровлення постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи.
30 квітня 2020
Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам'ять людей, які загинули внаслідок Чорнобильської катастрофи.
28 квітня 2020
Міністерство культури та інформаційної політики опублікувало офіційний трейлер українського сучасного документального фільму про розслідування Чорнобильської катастрофи на основі нещодавно розсекречених архівів КДБ "Артефакт Чорнобиля".
26 квітня 2020
Україна впродовж багатьох років муситиме працювати над ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.
Україна не лише бореться з наслідками аварії на ЧАЕС, а й докладає максимуму зусиль для перетворення зони відчуження на безпечну територію.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль подякував рятувальникам та вшанував пам’ять загиблих ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильський АЕС у 1986 році.
Президент України Володимир Зеленський разом з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем ушанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков спільно із заступниками поклав квіти біля пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «Героям Чорнобиля».
Майже 85% території зони займає Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Решта запланована для промислового використання
Чорнобильська трагедія та ліквідація її наслідків залишаються символом боротьби людини із невидимим ворогом, а Чорнобильська зона через 34 роки після аварії знову опинилася в центрі уваги у зв'язку з пожежами.
Чорнобильська катастрофа стала не лише гірким уроком з минулого, а й пересторогою на майбутнє: планета Земля є колискою і домівкою для всього людства, і тому її збереження є відповідальністю кожної людини і спільним обов’язком усіх націй світу.
8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй ухвалила резолюцію, якою проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті про чорнобильську катастрофу.
Так сказала стара жінка, яка в Чорнобильський рік рвала кріп чи петрушку на своєму городі. І це не песимізм був, а усвідомлення істини, з якої немає виходу
25 квітня 2020
Цьогоріч міжнародна акція-флешмоб "Chornobyl.34. Запали свою свічку", присвячена річниці аварії на Чорнобильській АЕС, пройде онлайн.
24 квітня 2020
До 34-ї річниці Чорнобильської трагедії платформа takflix.com випускає документальний фільм “Чорнобильські бабусі”.
Пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи у Чернігові та області сьогодні вшановували відповідно до карантинних вимог - без мітингів та зустрічей із ліквідаторами.
17 лютого 2020
Українська компанія "ТАТОФІЛЬМ" представила Державному агентству України з питань кіно завершений виробництвом документальний фільм Адріана Пірву та Олени Максьом "Не все буде добре".
12 лютого 2020
Подарунком для міста-привида став мистецький проєкт Artefact у виконанні колишніх прип’ятчан
07 лютого 2020
Прип'ять відзначила свій 50-й день народження мистецькою акцією.
07 січня 2020
Державна соціальна допомога на дітей з інвалідністю віком до 18 років, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, зростатиме у 2020 році і до кінця року становитиме 1857,45 грн.
18 серпня 2019
У перші дні після катастрофи розвідка США сумнівалася у правдивості офіційних повідомлень про кількість жертв та була переконана, що персонал евакуювали відразу після вибуху.