Україна вийшла ще з однієї угоди СНД

Україна вийшла ще з однієї угоди СНД

Укрінформ
Україна вийшла з Угоди про соціальний захист і охорону здоров’я громадян, які зазнали впливу радіації в результаті Чорнобильської та інших радіаційних катастроф і аварій, що була укладена в межах СНД.

Про це в Телеграмі за підсумками засідання уряду повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

"Здійснено вихід України з Угоди про соціальний захист і охорону здоров’я громадян, які зазнали впливу радіації в результаті Чорнобильської та інших радіаційних катастроф і аварій, а також ядерних випробувань, учиненої 09.09.1994 у Москві", - написав він.

Також, за даними Мельничука, Україна вийшла з протоколу про внесення змін та доповнень до зазначеної угоди, вчиненого 18.10.2011 у Санкт-Петербурзі, які були укладені в межах СНД.

У рамках цієї угоди сторони мали розробляти принципи і критерії щодо визначення статусу осіб, які зазнали пливу радіації, а також забезпечувати для них соціальний захист, реабілітацію й охорону здоров'я. Крім того, сторони мали координувати підходи до встановлення причинного зв'язку захворювань і інвалідності з наслідками радіаційних катастроф і аварій, а також здійснювати заходи щодо створення пільгового механізму діяльності медичних та інших установ, що забезпечують охорону здоров'я таких осіб.

Читайте також: Уряд схвалив законопроєкт про розірвання ще однієї угоди з Білоруссю

Окрім цього, в межах угоди сторони проводили консультації та координували свої дії в міжнародному співробітництві, а також у використанні міжнародної гуманітарної допомоги для осіб, які зазнали впливу радіації.

Як повідомляв Укрінформ, Україна вийшла з Угоди про державну соціальну допомогу членам сімей військовослужбовців, які загинули в Афганістані та інших державах, де велися бойові дії, яку було укладено в межах СНД.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-