Україні підтвердили додатковий мільйон вакцин Pfizer - Ляшко

Україні підтвердили додатковий мільйон вакцин Pfizer - Ляшко

Відео
Укрінформ
Український уряд отримав підтвердження про постачання додаткового мільйона доз вакцини від Pfizer/ BioNTech у межах глобального механізму COVAX.

Про це hromadske повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

За його словами, вже найближчими тижнями у межах COVAX Україна має отримати 117 тисяч доз Pfizer.

«Плюс ми отримали додатково підтвердження від глобальної ініціативи COVAX про виділення Україні ще майже одного мільйона доз вакцини Pfizer, яка буде поставлена траншами до кінця червня», — зазначив Ляшко.

Читайте також: Система охорони здоров‘я справляється з епідемічною ситуацією – Ляшко

Головний санлікар розповів і про те, скільки і яких вакцин проти коронавірусу очікує Україна.

«Covishield ми отримали 500 тисяч. По контракту до кінця березня мало прийти ще мільйон доз. Потім наступні 500 тисяч доз і ще мільйон. Проте зараз в Індії тимчасова заборона на експорт вакцини, але ми не панікуємо, бо зараз приходить нова вакцина з такої ж платформи — у межах механізму COVAX», — сказав Ляшко.

Читайте також: Медична система спроможна робити до 4 мільйонів щеплень на місяць — Ляшко

Йдеться про ту ж вакцину AstraZeneca, яку виробляють у Південній Кореї. До кінця травня Україна має отримати 1,7 мільйона доз цієї вакцини, першу партію у 360 тисяч вже готові відвантажити. Не роблять цього, бо виробник досі не зареєстрував вакцину в Україні.

«Ніяк не може подати документи. Процедура у нас проста, просто треба подати документи, але є якісь певні бюрократичні речі цієї компанії», — пояснив санлікар.

Читайте також: В Україні планують до кінця року вакцинувати від COVID-19 понад 60% дорослого населення

Також Ляшко нагадав, що Україна вже уклала контракт на постачання 2 мільйонів доз вакцини від китайської компанії Sinovac.

«Перша поставка у 215 тисяч доз вже прийшла, решту очікуємо наступними траншами. Ці 215 тисяч доз проходять зараз лабораторний контроль і, сподіваємося, найближчим часом буде вакцина допущена до реалізації», — уточнив він.

Як раніше повідомляло агентство, Міністерство охорони здоров'я планує до кінця 2021 року вакцинувати від коронавірусу не менше 60% дорослих українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-