В РНБО наполягають на внесенні змін у протокол лікування COVID-19

В РНБО наполягають на внесенні змін у протокол лікування COVID-19

Укрінформ
У Раді національної безпеки і оборони України заявляють про доцільність внесення актуальних змін до вітчизняного протоколу лікування коронавірусної хвороби.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба РНБО.

“В Апараті Ради національної безпеки і оборони України відбулася нарада щодо актуальних питань надання медичної допомоги пацієнтам, хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2”, - ідеться у повідомленні.

Секретар РНБО України Олексій Данілов наголосив на важливості консолідованої діяльності управлінців, науковців та практикуючих лікарів для ефективної протидії епідемії COVID-19 та забезпечення громадян України доступною, безпечною та якісною медичною допомогою.

Читайте також: На пів мільйона доз AstraZeneca лише один випадок тромбозу – імунолог

Заступник секретаря РНБО Олексій Соловйов заявив, що в Апараті РНБО за допомогою програмно-апаратного комплексу «СОТА» здійснюється постійний моніторинг ситуації щодо поширення коронавірусної хвороби в Україні та світі і динаміки навантаження на національну систему охорони здоров’я.

За його словами, протягом останнього місяця значно збільшилося навантаження на медичну систему України, зокрема, в її західному та уентральному регіонах. Нині вільними залишаються лише 2423 ліжок інтенсивної терапії, виділених для пацієнтів із COVID-19; кількість пацієнтів, підключених до ШВЛ, складає 1155 – це найбільша кількість людей з початку епідемії в Україні, які перебувають на ШВЛ у ковідних відділеннях; за останній місяць в Україні більше ніж удвічі збільшилася кількість зайнятих ліжок, забезпечених подачею кисню. За умови збереження такої динаміки може статися, що органам місцевого самоврядування треба буде готуватися до збільшення кількості ліжок з киснем.

Читайте також: Глава офісу ВООЗ сказав, коли Україна може розраховувати на вакцини Pfizer і AstraZeneca

Соловйов наголосив на необхідності адекватного реагування на ситуацію, зокрема шляхом запровадження більш жорстких карантинних обмежень та більш ефективної організації медичної допомоги на рівні громад.

Окрему увагу учасники наради приділили питанню актуалізації підходів до лікування хворих з урахуванням світового досвіду та з огляду на підтвердження циркуляції в Україні мутованих штамів коронавірусу, які походять з країн Європи (Італія, Данія, Бельгія тощо), Азії, Великої Британії та Австралії.

Експерти наголосили, що клінічна картина захворювання останнім часом значно змінилася – збільшується кількість тяжкохворих пацієнтів молодого віку, хвороба часто триває понад 14 днів, спостерігається збільшення кількості та зміни характеру ускладнень.

На думку експертів, доцільно внести актуальні зміни до вітчизняного протоколу лікування коронавірусної хвороби, зокрема в частині проведення антикоагулянтної терапії.

«Зараз весь світ знаходиться в процесі пошуку найефективніших препаратів, і ми теж маємо рухатись у цьому напрямі», - сказав Соловйов.

Він заявив, що в Апараті РНБО проаналізують інформацію з доступних протоколів лікування інших країн, та з урахуванням практичного досвіду вітчизняних вчених будуть підготовлені пропозиції для імплементації найкращих світових практик надання медичної допомоги хворим на COVID-19.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні станом на 18 березня лабораторно підтверджено 1 504 076 випадків захворювання на COVID-19, за 17 березня коронавірусну хворобу підтвердили у 15 053 осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-