На пів мільйона доз AstraZeneca лише один випадок тромбозу – імунолог

На пів мільйона доз AstraZeneca лише один випадок тромбозу – імунолог

Укрінформ
У країнах ЄС зафіксовано на 500 тис. доз вакцинацій AstraZeneca 1 випадок тромбозу, тому частота випадків тромбозу серед вакцинованих у Європі однією з серій вакцини від COVID-19 компанії AstraZeneca не може бути показовою.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі ток-шоу “Свобода слова” на ICTV розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, лікар-імунолог Федір Лапій.

“Щодо питання тромбозу, щодо якого зараз всі стали “експертами”. Частота тромбозу глибоких вен становить 1 випадок на 1000 осіб. Ми зараз говоримо, що 37 випадків по всьому ЄС зареєстровано без виявлення причинно-наслідкового зв’язку з вакциною на 17 млн використаних доз. Не важко підрахувати, що це був 1 випадок на півмільйона використаних доз. А сама по собі тромбоемболія, тромбози глибоких вен, трапляється у однієї людини з тисячі!”, - навів статистичні дані лікар-імунолог.

Читайте також: Канада вважає вакцину AstraZeneca безпечною - Трюдо

Експерт додав, що сам вакцинувався препаратом Covishield за 8 годин до ефіру, тому що вважає його безпечним.

Як повідомляв Укрінформ, з початку березня вже близько 15 країн Європи призупинили застосування британсько-шведської вакцини Oxford/AstraZeneca через випадки виникнення тромбів.

Читайте також: «AstraZeneca не несе ризику»: в Італії не виявили зв’язку між вакциною і смертю

EMA раніше заявило, що проведені дослідження не виявили жодних ознак, які вказували б на підвищені ризики виникнення тромбів у крові пацієнтів, вакцинованих препаратом проти COVID-19 виробництва AstraZeneca.

Фото: scanpix

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-