В українських школах дистанційно навчається майже чотири тисячі дітей з ОРДЛО

В українських школах дистанційно навчається майже чотири тисячі дітей з ОРДЛО

Укрінформ
У програмі "Дистанційна освіта Донеччини" беруть участь 15 шкіл області, загалом у них навчається близько 4 тис. дітей з тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.

Про це розповіла заступниця директора з питань дистанційного навчання школи №29 м. Маріуполя Лариса Бикова в ефірі телеканалу "Дом", передає Укрінформ.

Бикова нагадала, що в Україні з 2015 року діє програма "Дистанційна освіта Донеччини", за якою школярі з ОРДЛО, навчаючись онлайн, можуть отримати атестат про повну загальну середню освіту державного зразка, що дає їм змогу вступати до українських вишів на таких самих умовах, що й інші випускники.

"Для того, щоб скласти зовнішнє незалежне оцінювання, дитина має вчитися дистанційно в одній зі шкіл України. Таких шкіл багато. Тільки в Донецькій області їх 15, але вони є і в інших областях. У такому випадку дитина, яка є учнем української школи, складає державну підсумкову атестацію, а разом із нею і ЗНО, і вступає в один із закладів вищої освіти України", — зазначила вона.

Утім, за її словами, через закриття КПВВ з боку окупантів є ймовірність, що цього року діти не зможуть приїхати на підконтрольну Україні територію для здачі ЗНО. У такому разі в них залишиться можливість вступити в українські виші через центри "Донбас-Україна" і "Крим-Україна", склавши вступні іспити безпосередньо в університетах.

Бикова також розповіла, як школярі з ОРДЛО можуть узяти участь у програмі.

Читайте також: Ужгород призупиняє навчання початкових класів через COVID-19

"Для цього батьки подають документи на електронну пошту, й ми зараховуємо цих дітей в той клас, на який вони претендують. Діти попередньо проходять вхідний контроль. За вхідним контролем ми оцінюємо рівень відповідності до обраного класу, після чого вони продовжують навчання дистанційно", — розповіла фахівець.

Читайте також: Шкарлет: Прагнемо залучити більше дітей з окупованих територій навчатись в Україні

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки запустило безкоштовні курси для абітурієнтів із Криму і ОРДЛО, щоб спростити їхній вступ до українських вишів. Перша хвиля програми вже стартувала, вона триватиме до травня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-